Praha 6 věnuje v rámci humanitární pomoci téměř půl milionu korun obyvatelům města Chmelnyckyj

Zastupitelé Prahy 6 před koncem roku schválili humanitární pomoc partnerskému městu Chmelnyckyj v celkové výši 18 000 eur. Ta bude převedena tamní neziskové organizaci Volontery Podilia.

Hlavní foto Praha 6 v létě přivítala a připravila program pro 70 ukrajinských dětí

Začátkem listopadu požádal starosta města Chmelnyckyj Oleksandr Symchyshyn dopisem starostu městské části Praha 6 Jakuba Stárka o poskytnutí humanitární pomoci. Ta bude využita na pomoc obyvatelům města Chmelnyckyj formou finančního daru. Ten poputuje do tamní neziskové organizace Volontery Podillia, která se zabývá nákupem a distribucí jídla, oblečení a materiálu tamním obyvatelům i vojákům v přední linii. Volontery Podillia intenzivně spolupracuje s radnicí v Chmelnyckyj a dokáže operativně a účelně využít poskytnutý dar na základě aktuálních potřeb.