Otevření Centra bezpečnosti

17. dubna proběhlo slavnostní otevření učebny prevence Centra bezpečnosti v hasičské stanici na Petřinách.

Hlavní foto

Centrum bezpečnosti bude sloužit občanům Prahy 6, především dětem a seniorům. Cílem je zvyšovat informovanost obyvatel o možnostech ochrany před nejčastějšími druhy kriminality, které se na Praze 6 vyskytují a motivovat občany k zajišťování vlastní bezpečnosti a ochraně majetku.

Učebna bude sloužit přednášejícím lektorům v oblasti bezpečnosti, jako základna pro samotné přednášky na místě či po dohodě přímo v jednotlivých objektech, jako jsou školy, či domovy pro seniory.

Na vybudování Centra bezpečnosti se podílely MHMP (grant prevence kriminality) částkou 135.000 Kč a MČ Praha 6 částkou 50.000 Kč.

Související články

Vítězné náměstí se dočkalo výrazného zlepšení plynulosti veřejné dopravy. Od listopadu 2025 mohou autobusy Pražské integrované dopravy (PID) využívat jízdu přímo po tramvajových kolejích středem náměstí. Toto opatření, které iniciovala radnice Prahy 6, přináší cestujícím citelnou úsporu času a spolehlivější spojení i v dopravních špičkách.

Celý článek 26. 1. 2026