Oslavy 100 let města Bubeneč mají svůj vlastní web

V rámci oslav 100 let města Bubeneč byly spuštěny webové stránky na adrese www.praha6.cz Stránky obsahují zajímavosti a aktuality související nejen se samotným místem – Bubenčem, ale i s připravovanými oslavami.

Návštěvníci zde najdou návod, jak se zúčastnit soutěže „6x o Bubenči“ o originální tričko oslav, aktuality spojené s životem v této čtvrti, kompletní program celoročních oslav, zajímavé odkazy na různé internetové stránky související s Bubenčem a ve fotogalerii nechybí ani historické pohlednice dnes již neexistujících bubenečských míst a zákoutí. Brzy budou stránky doplněny i o samostatné diskusní fórum nebo zde bude představena vždy usměvavá a sličná „bubenečská patrola“, složená z modelek i účastnic různých soutěží miss, která pro podporu soutěže bude až do října navštěvovat bubenečské restaurace a umožní vždy šesti šťastlivcům vyhrát tričko oslav přímo na místě. Samozřejmě po správném zodpovězení otázky týkající se Bubenče. Otázky je možné už nyní najít na pivních táccích, které jsou ve vybraných bubenečských restauracích a hospodách. Kromě limitované série deseti tisíc pivních tácků, které v rámci propagace kulatého stého výročí povýšení Bubenče na město vydala radnice Prahy 6, byl na začátku roku vydán také kalendář s dobovými fotografiemi Bubenče a před několika dny vyšla kniha Radko Pytlíka nazvaná O Bubenči a okolí. Další kniha o Bubenči vyjde v létě. Letošní oslavy „100 let města Bubeneč“ připravují společně Praha 6 s Prahou 7. Scénář oslav zahrnuje kulturní a společenské akce podtrhující historický rámec čtvrti a stavební a údržbové práce na parteru města, realizované pod hlavičkou 100 let města Bubenče. Hlavní oslavy se budou konat od 22. do 24. října. Divadelní a hudební vystoupení, dobové trhy a výstavy se uskuteční na několika místech najednou. Bubeneč byla povýšena na město 26. října 1904, kdy jí byl udělen i městský znak. Původně se Bubeneč jmenovala Přední Ovenec a historické prameny ji poprvé zmiňují roku 1197.