Místo pošty budou v Kladenské ordinovat dětští lékaři

V místě, kde byla původně pobočka pošty, budou nově ordinovat dětští lékaři. Městská část se tak rozhodla přispět k obrovskému nedostatku pediatrů a upřednostnila provoz zdravotnického zařízení před komerčním nájmem.

Hlavní foto V místě, kde sídlila donedávna pobočka pošty, budou nově ordinovat dětští lékaři

Městská část si velmi dobře uvědomuje nedostatek pediatrů nejen na šestce a v Praze, ale i v celé České republice. Proto se vedení radnice rozhodlo nabídnout volné prostory v Kladenské ulici, které v letošním roce opustila Česká pošta, právě dětským lékařům.

V Kladenské by tak během několika měsíců mělo vzniknout specializované pediatrické pracoviště.

Mimo běžnou péči zde bude také výukové pracoviště, které vede zkušená pediatrička MUDr. Adamovská–Růžková, a díky tomu má městská část šanci rozšířit nabídku pro děti o další lékaře.

„Než ale dojde k otevření, bude nutná rekonstrukce, která si zcela určitě vyžádá několik měsíců. Věřím však, že to bude relativně brzy a my budeme moci přivítat nové dětské pacienty,“ říká místostarosta městské části Praha 6 Marián Hošek, který má na starost zdravotnictví a sociální věci.