Městská policie v Praze 6 dostala od radnice Ježíška

Symbolicky ve vánočním stanu na Vítězném náměstí předal včera starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa řediteli Městské policie v Praze 6 Viktoru Richterovi a strážníkům notebooky, digitální fotoaparáty, horská kola, ruční svítilny a LCD televizor.

Dárky měly celkovou hodnotu 250 tisíc korun. Starosta zároveň ocenil nejlepšího strážníka-studenta, nejlepšího strážníka-okrskáře a nejlepšího strážníka obvodního ředitelství Praha 6. Tři ocenění získali finanční hotovost.

O předání darů rozhodla rada městské části, která má mimo jiné cíl podílet se na zlepšení technického vybavení policistů.

"Účelem nákupu je zlepšení technického vybavení pracovišť a zvýšení dostupnosti a mobility strážníků, což jistě ocení především místní občané", vysvětlil rozhodnutí rady starosta Chalupa a dodal: "Radnice Prahy 6 takto pomáhá policii již jedenáct let. O nákupu nového vybavení rozhodují především požadavky vedení městské policie."