Kolaudace projektu Comenius na Petřinách se blíží

Zájemci o studentské ubytování v projektu Comenius se brzy dočkají. Spolu s ním se pro místní obyvatele otevře i nová samoobsluha. Kolaudace by měla proběhnout v nejbližších týdnech.

Dle informací radnice bude polovinu ubytovacích jednotek spravovat Česká zemědělská univerzita a druhá polovina bude nabídnuta k prodeji. Podmínkou ovšem je, že i tyto jednotky bude možné využít pouze pro studentské ubytování, jak vyplývá z charakteru lokality dle platného územního plánu.

Městská část Praha 6 navíc ve svém usnesení zastupitelstva z 26. června letošního roku striktně uvádí, že nebude souhlasit s jakoukoliv změnou užívání těchto ubytovacích jednotek.

„S Prahou 6 je neodmyslitelně spjat univerzitní život. Máme zde Kampus v Dejvicích, koleje na Strahově či na Kajetánce. O to víc mě těší, že i projekt Comenius bude sloužit pro studentské ubytování,“ říká k projektu starosta městské části Praha 6 Jakub Stárek.