Inundační území Vltavy v Praze 6 není zatím ohroženo

Dnes ráno se sešla povodňová komise Prahy 6 u přívozu v Sedlci.

V 9.00 hodin se sešla povodňová komise u přívozu v Sedlci, ve složení: starosta MČ Praha 6 Mgr. Tomáš Chalupa, zástupce PČR OŘ – Praha I. Mjr. Josef Fiala, zástupce MP Praha 6 Michaela Roháčková, DiS., vedoucí ODŽP ÚMČ Praha 6 Ing. Dana Charvátová, Jaroslav Holý, sekretář povodňové komise Vladislav Pivoňka a Monika Sára Lindová, DiS., asistent starosty.

Komise konstatovala, že s současné době je průtok vody v Praze – Chuchli 540 m3/s. Zvýšený průtok je důsledkem regulace Povodí Vltavy na Vltavské kaskádě, které si tak vytváří retenční prostor pro případné zvýšení hladin v povodí Horní Vltavy.

Předpokládané srážky v povodí Horní Vltavy se dle předpovědi ČHMÚ zatím nenaplnily, proto můžeme očekávat oscilující průtok mezi 500 m3/s a 600 m3/s. Tento stav nepředstavuje závažnější ohrožení inundačního území Vltavy Prahy 6.

Přesto komise nechala prověřit stav již naplněných pytlů z jarních povodní letošního roku a přijala následující opatření:

1. aktivovaná povodňová kniha, navázáno spojení se zástupce Povodí Vltavy pro území MČ Praha 6
  2. odstavení přívozu v Sedlci a Podbabě
  3. zavedeny povodňové hlídky prostřednictvím MP Praha 6
  4. vyhlášena dosažitelnost členů Povodňové komise na telefonu

Další setkání komise proběhne dle aktuálního vývoje povodňové situace.