MUSÍTE VĚDĚT: ROPID SLIBUJE PRAZE 6 JEDNÁNÍ K MHD

Starostka městské části Praha 6 obdržela na svoji žádost vyjádření společnosti ROPID k možným změnám MHD po otevření metra do Motola. PŘINÁŠÍME VÁM DOKUMENT V PLNÉM ZNĚNÍ.

Hlavní foto

"Jsme si vědomi, že pro otevření metra do Motola, bude upravována MHD v oblasti autobusové a tramvajové dopravy. Stále ale čekáme na to, že s námi ROPID bude věci předem diskutovat. Proto, když se objevily první informace o možném rušení linek a změně tras ze strany médií, okamžitě jsem kontaktovala společnost ROPID a donutila je k oficiálnímu vyjádření," řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Společnost ROPID v dopise tvrdí, že informace v médiích jsou nepřesné a zavádějící a zatím žádné konkrétní změny naplánovány nejsou.

"Budeme usilovat o to, aby změny MHD nenarušily žádnou oblast v Praze 6 a měly co nejmenší dopady na občany," dodala starostka.

Související články

Vítězné náměstí se dočkalo výrazného zlepšení plynulosti veřejné dopravy. Od listopadu 2025 mohou autobusy Pražské integrované dopravy (PID) využívat jízdu přímo po tramvajových kolejích středem náměstí. Toto opatření, které iniciovala radnice Prahy 6, přináší cestujícím citelnou úsporu času a spolehlivější spojení i v dopravních špičkách.

Celý článek 26. 1. 2026

Městská část Praha 6 zajišťuje zimní údržbu na základě rámcových dohod prostřednictvím dodavatelských firem FREKO a VYKRUT zahradní služby. Na základě těchto smluv se provádí zimní údržba v lokalitách: Bubeneč, Dejvice, Střešovice, Vokovice – sídliště Červený vrch, sídliště Petřiny, Dědina, Ruzyně, Ořechovka. Aktuálně je v souvislosti s předpovědí počasí a hrozícím náledím naplánován na zítřejší ranní hodiny posyp chodníků inertním posypovým materiálem.

Celý článek 12. 1. 2026