Den s NP Šumava v oboře Hvězda

Včera v oboře Hvězda připravila Městská část Praha 6 ve spolupráci s NP Šumava, ISS NPŠ  a OS Šumava Rangers program pro děti, kde Informační a strážní služba Národního parku Šumava představila Národní park Šumava a mezinárodní program Junior Ranger v rámci oslav Evropského dne národních parků, který každoročně připadá na 24.5.

Celé dopoledne bylo vyplněno zábavným a akčním programem, který dětem poutavou formou představil ochranu přírody, zejména v národním parku, jeho přírodu – chráněnou floru a faunu, zásady pobytu v přírodě – orientace, jak pomoci kamarádovi v nouzi, jak si přivolat pomoc, ošetření drobných poranění a další. Nechyběly ukázky záchranářské práce včetně vyhledávání ztracených cvičeným psem ani možnost vyzkoušet si transport zraněného v záchranném vaku.

Akci zahájí starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková, která také předala záchranářům NPŠ dar ve formě poukazu na 24 ks hasicích přístrojů k zásahům v národním parku.