Dejte přednost životu

Praha 6 patří k městským částem, které se věnují problematice silniční bezpečnosti systematicky a dlouhodobě. Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa oznámil dnes zahájení nové dopravně-bezpečnostní kampaně, která se snaží hlavně chránit děti na cestě do školy.

Maskotem akce je kachnička, která převádí přes ulici své potomky, řekl Chalupa.

„Kampaň Prahy 6 však není zaměřena pouze na děti. Apeluje i na všechny dospělé, kteří jsou zároveň řidiči, aby dali přednost životu před rychlou jízdou a sundali nohu z plynu. Zároveň se věnovali řízení, zastavovali na přechodech, dodržovali bezpečný odstup a dávali pozor na děti,“ řekl Chalupa.

Praha 6 dává na dopravní opatření ke zvýšení bezpečnosti více než ostatní městské části či magistrát.
„Bez vstřícnosti řidičů a jejich pochopení budou všechny speciálně značené přechody, zpomalovací zóny či reflexní doplňky pro děti docela zbytečné,“ vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Proto právě na řidiče míří kampaň ve své první fázi formou outdorových médií – billboardů, laviček, bannerů. V další fázi chce působit na děti i dospělé, tedy na skupinu pěších či cyklistů prostřednictvím promotérů, kteří budou na vybraných akcích Prahy 6 rozdávat informační, ale i praktické a bezpečnostní pomůcky, které mohou někdy zachránit život - reflexní textilní vesty, reflexní textilní nálepky, reflexní přívěsky, odrazky na kolo, dětské přilby na kolo, „stopka“ pro pedagogy, pásky na oděv, papírové kšilty, trička, žvýkačkové papírky, letáky a samolepky. Kampaň bude mít i elektronickou podobu prostřednictvím speciálních webových stránek.

Vybrané akce v Praze 6, při kterých lze vidět promotéry kampaně
Dejvická slavnost 8. května 2007, Dejvická ulice
Jarní bubenečské trhy – Slavnosti Na Štrozoku 19., 20. května 2007, Krupkovo náměstí
Dětský den Prahy 6 14. června 2007, Petynka