CENU STAROSTKY ZÍSKALA REHABILITACE ZAHRADY BŘEVNOVSKÉHO KLÁŠTERA

Je rozhodnuto! Vítězem letošní Ceny starostky MČ Praha 6 je "Rehabilitace klášterní zahrady Břevnovského kláštera, rekonstrukce oranžerie a pavilonu Josefka".

Porota vítěze stanovila a cenu přidělila s tímto zdůvodněním: Jedná se o území dříve totálně zdevastované, přitom velmi cenné.

Rekonstrukce zahrady i jednotlivých objektů výrazně napomohla obnově celého areálu Břevnovského kláštera, přitom byla provedena architektonicky i krajinářsky velmi citlivě.

Porota oceňuje důkladnost a preciznost stavebně historických průzkumů o něž se rekonstrukce opírala, zároveň oceňuje i začlenění současných prvků v interiéru.

Výherci, tj. investorovi vítězné stavby starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková, předala plaketa k instalaci na nemovitost a motivační peněžní částku 50.000,-Kč.