fotografieMgr. Ondřej Kolář

Mgr. Ondřej Kolář

volební období 2018 - 2022

starosta MČ Praha 6

Zodpovídá za životní prostředí, otevřenou radnici, zahraniční vztahy, právní vztahy a za projekty Šolínova, Šatovka a Poliklinika Pod Marjánkou.

Ondřej Kolář absolvoval práva v Plzni v rekordním čase 7 let. Mimo to absolvoval i International Legal Studies Program na American University ve Washingtonu DC a Mediální studia na FSV UK. Rok strávil také na Trinit College v Dublinu. V roce 2014 byl poprvé zvolen za starostu největší městské části v Praze a v roce 2018 volební vítězství v Praze 6 obhájil. V roce 2020 se stal jedním z hlavních aktérů “kauzy ricin”, kdy musel kvůli hrozbě z Ruska strávit dohromady půl roku pod policejní ochranou. V roce 2021 se po vítězství koalice SPOLU v parlamentních volbách stal poslancem v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, mimo jiné byl zvolen i místopředsedou Výboru pro evropské záležitosti a také se stal členem v Ústavně-právním výboru. Za svůj největší životní úspěch považuje své tři syny.

Pro případné dotazy použijte e-mail.