Starosta (Mgr. Jakub Stárek)

A. Navenek

1. Zastupuje MČ Praha 6.

2. Podepisuje smlouvy uzavírané MČ Praha 6.

3. Má právo používat závěsný znak.

4. Odpovídá za koordinaci činnosti MČ Praha 6 s ostatními MČ.

5. Odpovídá za koordinaci činnosti MČ Praha 6 s orgány HMP.

6. Svolává a řídí zasedání ZMČ, podepisuje jeho usnesení.

7. Svolává a řídí jednání RMČ a podepisuje její usnesení.

8. Může pozastavit výkon usnesení RMČ v otázkách samostatné působnosti MČ Praha 6, má-li za to, že je nesprávné. Věc pak předloží k rozhodnutí nejbližšímu zasedání ZMČ.

9. Zřizuje Bezpečnostní radu a Krizový štáb MČ Praha 6, jmenuje její členy a plní úkoly jejího předsedy.

10. Požaduje v neodkladných případech součinnost od Policie ČR nebo Městské policie HMP při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku.

11. V souladu s ustanovením § 38 odst. 1 zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, v platném znění, zřizuje komisi pro sociálně - právní ochranu dětí jako zvláštní orgán.

B. Vzhledem k Úřadu městské části Praha 6

1. Po předchozím souhlasu ředitele MHMP jmenuje a odvolává tajemníka ÚMČ, stanoví mu plat a odměny.

2. Konzultuje s RMČ programové zaměření práce tajemníka.

3. Prostřednictvím tajemníka vydává příkazy k zajištění úkolů plynoucích ze zasedání ZMČ a RMČ.

4. Zajišťuje výkon činnosti KMČ a stanoví jí úkoly. Práva tajemníka jako statutárního orgánu zaměstnavatele v ostatních případech tím nejsou dotčena.

5. Odpovídá za materiály předkládané RMČ a zasedání ZMČ týkající se svěřených oblastí.

6. Účastní se zasedání ZHMP, pokud jsou projednávány materiály související se zaměřením jeho činnosti.

7. Odpovídá za řízení a zajištění přiměřenosti a účinnosti finanční kontroly podle ZoFK.

8. Jmenuje a odvolává interního auditora a řídí jeho činnost.

9. Pověřuje výkonem oprávnění a povinností pověřence pro ochranu osobních údajů.

10. Vykonává funkci vedoucího orgánu veřejné moci z hlediska adresáta pro příjem přihlašovacích údajů do datové schránky.

11. Plní další funkce vyplývající ze ZoHMP a z ostatních právních předpisů, v podmínkách MČ Praha 6, pokud nejsou v gesci jiných osob.

C. Kompetence starosty

Odpovídá za

• celkovou komunikaci s občany

• zahraniční vztahy