Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› Fotografie ›› detail/podstránka

Fotografie

Datum publikace: 11. 5. 2020

Látkové roušky nebo dezinfekci si lze vyzvednout zdarma v budově radnice v úředních hodinách.

náhled souboru


Datum publikace: 6. 5. 2020

Přípravy na znovuotevření školek a škol: dnes jsme převzali objednané stojany s dezinfekcí, kterými postupně vybavíme všechny školní budovy. Do školek i škol připravujeme tašky se slíbenými ochrannými pomůckami pro personál – roušky, rukavice, do školek respirátory a kvalitní bezdotykové teploměry.

náhled souboru  náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 6. 5. 2020

4 tisíce lahviček s dezinfekcí zdarma pro občany od 14 do 18 hodin na Kulaťáku.

náhled souboru  náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 6. 5. 2020

Látkové roušky, které jste ušili a vložili do sběrných míst, i ty, které jsme šili na úřadě, jsme vyprali a vydezinfikovali. Zabalené v balíčcích po dvou kusech jsou nyní zdarma k vyzvednutí ve dvoraně radnice v úředních hodinách.

náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 5. 5. 2020

Dezinfekce pro občany zdarma
Díky partnerské spolupráci Prague Airport – Letiště Praha s naší městskou částí si občané Prahy 6 mohou zdarma vyzvednout lahvičky s dezinfekcí. Zatímco Praha 6 dodala potřebnou dezinfekci, Letiště Praha prostřednictvím svých partnerů zajistilo 4 tisíce prázdných plastových lahviček, ve kterých se bude dezinfekce rozdávat. Lidé si ji mohou zdarma vyzvednout ve středu 6. května od 14:00 na Vítězném náměstí (v místě konání farmářských trhů).

Praha 6 se rozhodla pro distribuci dezinfekce v okamžiku, kdy vláda přichází s postupným uvolňováním opatření, a tudíž bude třeba dbát na zvýšenou potřebu hygienických pravidel. Doposud totiž dezinfekce směřovala primárně do zdravotnických zařízení a tam, kde pečují o seniory.

Letiště Praha díky partnerům z Coca-Cola HBC Česko a Slovensko dodalo čtyři tisíce prázdných plastových lahviček, které Praha 6 naplnila dezinfekcí a rozdá občanům. Další partner Letiště Praha, společnost Very Goodies CZ, divize společnosti Karlovarské minerální vody, poskytla necelých dva tisíce plných půllitrových lahví s pitnou vodou Aquila, které zajišťují pitný režim v době nouzového stavu nejen pro krizový štáb, ale i pro zdravotnická zařízení v Praze 6. I tyto lahve využije Praha 6 po očištění a řádném označení pro distribuci desinfekce.

Nejde o první spolupráci v době koronavirové krize mezi letištěm a Prahou 6. „Během nouzového stavu nám letiště dalo k dispozici desítky dobrovolníků, zapojili do pomoci seniorům a pomohli tak zajistit, aby se k potřebným dostaly nejen roušky a desinfekce, ale i nákupy a obědy. Jsem moc rád, že Praha 6 má tak dobrého souseda, který v době krize opravdu pomáhá,“ dodává Ondřej Kolář, starosta Prahy 6.

náhled souboru


Datum publikace: 4. 5. 2020

Manuál ministerstva školství ke znovuotevření škol je nedostatečný v postoji k ochraně zaměstnanců. Krizový štáb Prahy 6 dnes proto odsouhlasil vybavení škol a školek ochrannými pomůckami. „Vážíme si našich pedagogů, proto je nad rámec doporučení MŠMT vybavíme dostatkem pomůcek. Personál školek, vzhledem k tomu, že roušky pro děti nebudou povinné, bude mít k dispozici respirátory FFP 2. Školám zajistíme potřebné množství jednorázových roušek,“ informovala Marie Kubíková, radní pro školství Prahy 6 s tím, že v každé budově bude instalován bezdotykový stojan na dezinfekci a všechna zařízení budou mít k dispozici bezdotykové teploměry. Ochranných pomůcek má Praha 6 v současné době dostatek. Zásoby roušek, respirátorů i ochranných štítů průběžně distribuujeme do domovů seniorů a do zdravotnických zařízení.

náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 28. 4. 2020

Připomínáme, že pracoviště v Uralské 4, které má na starosti agendu zón placeného stání, je aktuálně otevřeno každé pondělí a středu.

náhled souboru


Datum publikace: 27. 4. 2020

Ruzyňská věznice začala spolupracovat s Krizovým štábem městské části Prahy 6. Praha 6 a vězni do plastových lahví stáčejí dezinfekci. V plánu je takto stočit 3,5 – 4 tisíce litrů. Takto připravenou dezinfekci pak radnice Prahy 6 poskytne občanům, na úřady, školky, domovům pro seniory apod. Stojany s dezinfekcí budou v nejbližší budoucnosti standardní součástí uvedených zařízení. Věznice také část připravené dezinfekce do doby distribuce uskladní ve svých prostorech.

náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 24. 4. 2020

Do zdravotnických zařízení rozvážíme ochranné štíty od společnosti 3D tiskem proti COVID-19. Prvních 50 štítů, které Praha 6 dostala darem, jsme vezli do Domov sv. Karla Boromejského, kde si je převzala asistentka vrchní sestry domova a naše zastupitelka Taťána Klíčová.

náhled souboru


Datum publikace: 23. 4. 2020

I přes rozvolňování přísného režimu to vypadá, že s rouškami na obličeji se ještě nějakou chvíli nerozloučíme. O to víc nás těší, že váš zájem šít látkové roušky pořád trvá a chodíte si na radnici pro látky, nebo nám nepotřebné nosíte. Dnes nás potěšil dárek od IKEA, dostali jsme 30 metrů kvalitní bavlněné látky na další výrobu. Děkujeme.

náhled souboru


Datum publikace: 23. 4. 2020

Z magistrátu konečně dorazily rapid testy, kterými lékaři mohou testovat protilátky na Covid-19, aby rozhodli o ukončení karantény. Okamžitě jsme začali s jejich redistribucí mezi praktické lékaře. Součástí balíčku s rapid testy jsou také ochranné brýle, respirátory, rukavice a ochranné obleky. Na protilátky je stále možné se s doporučením praktického lékaře nechat testovat také v odběrovém místě na Vítězném náměstí, které provádí odběry v pondělí, ve středu a v pátek od 8 do 12 hodin.

náhled souboru


Datum publikace: 16. 4. 2020

Od 20. 4. bude každé pondělí, středu a pátek v dopoledních hodinách (8–12) přístupné nové odběrové místo na rapidtesty (test na protilátky) COVID-19 na Vítězném náměstí.

Slouží pro testování před ukončením karantény. Jedná se o rychlý test, jehož výsledek je znám do 15 minut. Při pozitivitě bude pacientovi jeho praktickým lékařem vystavena žádanka na test na přítomnost viru z výtěru z krku (PCR) a při negativitě bude karanténa ukončena.

!Test neslouží k rychlé diagnostice onemocnění! Pozitivita protilátek nastupuje nejdříve za 7 dní, často až 12.–14. den infekce (symptomatické či bezpříznakové).

Testování bude prováděno na doporučení registrujícího praktického lékaře z ordinací v Praze 6. Cílem je koncentrovat testování na jedno místo a ulevit tak všem lékařským ordinacím na území Prahy 6. Výsledek bude indikujícímu lékaři oznámen e-mailem.
Prosíme pacienty, aby se k vyšetření dostavili pokud možno vlastním vozem a nejezdili MHD.

náhled souboru   náhled souboru


Datum publikace: 14. 4. 2020

Mezi laboratoře oprávněné k diagnostice vyšetření koronaviru SARS-CoV-2 (COVID-19) patří nyní také EUC Laboratoře.
Zprovoznily odběrový stan pro indikované pacienty i samoplátce v Praze 6 na Veleslavíně, Veleslavínská 1/30.

Testování v odběrovém stanu na Veleslavíně na COVID-19 je primárně určeno pro indikované pacienty praktickým lékařem nebo příslušnou hygienickou stanicí. V případě volných kapacit odběrů lze umožnit i testování pro samoplátce.

Provozní doba stanu je denně od pondělí do pátku od 8 do 12 hodin. Podmínky odběrového stanu umožňují bezpečný přístup pacientů tak, aby indikovaní pacienti nepřicházeli do kontaktu se samoplátci. Indikovaní pacienti, kteří přijíždějí svým autem, jsou otestováni přímo v něm.

Cena vyšetření pro samoplátce je 2.500 Kč. Je možné platit kartou nebo v hotovosti (je třeba mít připravenou přesnou částku).
Další informace poskytuje josef.stejskal{zavináč}euclaboratore{tečka}cz

náhled souboru


Datum publikace: 8. 4. 2020

Dezinfekce veřejných prostor.

náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 2. 4. 2020

Připravili jsme nouzové balíčky pro bezdomovce – dvě roušky, toaletní papír, hygienické ubrousky a mýdlo a dohodli se se strážníky, že balíčky budou hlídky vozit u sebe a pokud natrefí na osoby bez domova, balíček jim předají. Kromě toho jsme do tašky umístili informační letáky včetně kontaktů na provoz nízkoprahového centra, na provoz sanitky Naděje a instrukcí, jak dbát na bezpečnost.

náhled souboru  náhled souboru 


Datum publikace: 31. 3. 2020

Roušková sběrná místa fungují teprve od pátku a už jste nám do nich vhodili přes dvě stovky roušek!! Všechny jsou teď v prádelně, abychom je mohli poslat dál. Žádosti máme z ÚVN, nebo z Domova sv. Rodiny, rozvážíme je také klientům pečovatelské služby. Jenom za včerejšek k nám volalo čtyřicet seniorů s žádostí o roušky, které jim následně rozvezou lidé z radnice a dobrovolní pomocníci. Kromě roušek rozdáváme i látky, které nám sem lidé zdarma nosí. Pokud šijete a dochází vám materiál, přijďte si k nám na radnici. Předem ale nezapomeňte zavolat.

Pokud jste senior a potřebujete roušku, volejte  220 189 151, 152.

náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 30. 3. 2020

Šijete roušky? Pomůžeme vám dostat je k těm, kteří je skutečně potřebují!
Roušky budou předány domovům pro seniory, pečovatelským domům, léčebnám dlouhodobě nemocných, nemocnicím, pečovatelkám i jednotlivcům v domácnostech či mentálně postiženým.
Seznam sběrných míst v Praze 6:
1. Kaufland Vypich – Bělohorská 2428/205 (po–ne 7–22)
2. Kaufland Podbaba – Pod Paťankou 134 (po–ne 7–22)
3. Billa Petřiny – Na Petřinách 1945/55 (po–ne 7–22)
4. Billa Červený vrch – Evropská 695/73 (po–ne 7–20)
5. Billa Břevnov – 8. listopadu (po–ne 7–20)
6. Billa Břevnov – Radimova (po–ne 7–21)
7. Billa Dědina – Žukovského (po–ne 7–20)
8. Budova radnice ÚMČ Praha 6 – Čs. armády 601/23 (po–pá 8–18)
9. Poliklinika pod Marjánkou – Pod Marjánkou 1906/12 (po–pá 7–16)
🎀Na radnici máme také k dispozici i bavlněné látky na šití roušek, které si můžete vyzvednout v budově úřadu MČ Praha 6 (u bočního vchodu z ulice Jilemnického 7) – pondělí–čtvrtek 10:00 – 16:00.
V případě zájmu o vyzvednutí látky prosím volejte  220 189 151/  220 189 152.
Děkujeme všem!

náhled souboru  náhled souboru


 

Datum publikace: 30. 3. 2020

Odběrové místo ÚVN pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19 je od 29. 3. před areálem ÚVN ve Stamicově ulici (viz mapka)
⏱ Provozní doba odběrového místa je pondělí–pátek 8–18 hod., sobota a neděle 8–15 hod.
➡️ Odběry na vlastní žádost (osob bez příznaků a bez rizika kontaktu s nakaženým) jsou možné, ovšem UVN varuje, že se tyto osoby vystavují riziku možné nákazy. Přednostně jsou odebíráni pacienti, které k odběru doporučil lékař. Za odběr na vlastní žádost je účtováno 2 900 Kč, které lze uhradit pouze bezkontaktně (kartou).
➡️ K odběru by se měli lidé ideálně dostavit vozem, ihned po odběru opět odjet do domácí izolace, kde vyčkají na výsledky testů.
➡️ Každému vyšetřenému jsou výsledky sděleny telefonicky, aktuálně do 4 dnů od odběru. Pokud jste nebyli o výsledcích vyrozuměni ani po uplynutí 4 dnů od odběru, můžete se informovat mezi 9–14 hod. na tel.  973 202 872.
ÚVN vyzývá všechny k ohleduplnosti, respektování pokynů personálu a především k dodržování bezpečnosti (rozestup ve frontě na odběr, zakrytí nosu a úst, správná hygiena). Více na www.uvn.cz.

náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 25. 3. 2020

Dezinfekce budovy školy.

náhled souboru  náhled souboru  náhled souboru


Datum publikace: 17. 3. 2020

Šije celá Praha 6! Velice děkujeme všem dárcům, kteří donesli roušky k nám na úřad. I na úřadě se činí dvě šicí jednotky, roušky už byly rozděleny mezi pečovatelky v sociálních službách a dobrovolníky v terénu. Děkujeme!

náhled souboru  náhled souboru 


Datum publikace: 17. 3. 2020

Všech 17 hřišť a sportovišť ve správě Prahy 6 bylo dnes označeno cedulí, nabádající k dodržování omezení vyhlášených Vládou ČR kvůli pandemii koronaviru – zejména, pokud už tam tedy musíte, dodržovat 2 metry odstup a minimalizovat vzájemný kontakt...a pokud budete mít roušku, bude to úplně nejlepší.

náhled souboru náhled souboru  náhled souboru  náhled souboru 

 © 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  Nastavení cookies |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/covid-fotografie ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.