Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› detail/podstránka

Koronavirus

Aktuální opatření (kompletní přehleD ZDE)

NOVĚ od půlnoci z pátka na sobotu začne v celé republice platit omezení pro provoz klubů, diskoték a barů. Nesmí být otevřené mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. Ministerstvo zdravotnictví od pátku 18. 9. 2020 od 18:00 hodin zároveň zakazuje vnitřní akce na stání pro více než deset lidí. Opatření se týká nejen organizovaných akcí, ale také provozoven typu restaurace, bar či klub. Provozovatel nově nepřipustí ve vnitřních prostorech provozovny stravovacích služeb více zákazníků, než je ve vnitřních prostorech provozovny míst k sezení pro zákazníky. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce. Od pátku budou také žáci v celém Česku muset nosit roušku i během vyučování. Výjimku budou mít pouze první stupně základních škol. 


Od čtvrtka 10. 9. 2020 je na základě mimořádného opatření vlády nařízeno povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách budov mimo bydliště či místo ubytování a ve společných prostorách škol a školských zařízení. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy a při hromadných akcích bez ohledu na počet návštěvníků. Povoleny jsou nicméně výjimky – jejich kompletní přehled zde.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webu Ministerstva zdravotnictví ČR.


Platí také to, že se veřejné a soukromé vnitřní hromadné akce mohou konat opět pouze za účasti max. 500 lidí. Účastníci těchto akcí musejí mít ústa a nos zakrytá rouškou. Roušku musí lidé povinně nosit v celé České republice na hromadných akcích nad 100 návštěvníků, které se konají ve vnitřních prostorách, a to už od 25. 7. 2020.

Další opatření, která se dotýkají oblasti maloobchodu a služeb, sociální a zdravotní oblasti a vězeňské služby, najdete podrobně zde.

AKTUÁLNÍ SITUACI V ČR MŮŽETE SLEDOVAT ZDE.


K 17. 5. skončil v ČR nouzový stav.

ÚMČ Praha 6 je nadále v provozu, a to ve standardních úředních hodinách. S ohledem na situaci je ale od 1. 9. omezen provoz úřadu mimo úřední hodiny – více zde. Nadále platí povinnost mít ústa a nos překrytá rouškou a dodržovat předepsané 2 metry odstup při přímém kontaktu osob v místech bez bariér. U vstupu jsou také stále k dispozici dezinfekční prostředky. Pokud není vaše přítomnost v budově nezbytně nutná, raději využijte písemný, elektronický či telefonický kontakt. Bližší kontaktní údaje naleznete zde na webu.

Detašované pracoviště pro výdej parkovacích oprávnění (ZPS) v Uralské ulici funguje v normálním režimu – viz Parkovací zóny.

Pohřby i kremace jsou po celou dobu vládních restrikcí povoleny. Pro více informací se můžete obrátit na matriku MČ Prahy 6, odbor Vnitřních věcí městské části Praha 6 na čísle  220 189 750, na linku 1212 nebo příslušný pohřební ústav.

Souhrnné informace s časovou osou, které vás provedou anti-covid opatřeními, která v průběhu pandemie přijala Praha 6, najdete ke stažení ve formě prezentace ZDE.

Seznam postupného uvolňování vládních restrikcí včetně harmonogramu jednotlivých činností, naleznete zde.

 

 
 
 

Další informace:© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/covid ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz