Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› detail/podstránka

Koronavirus

Souhrnné informace s časovou osou, které vás provedou anti-covid opatřeními, která v průběhu pandemie přijala Praha 6, najdete ke stažení ve formě prezentace ZDE.

1. 7. 2020 skončila v České republice povinnost nosit roušky. Nicméně s ohledem na aktuální situaci v Praze zůstávají povinné v metru a na vnitřních akcích nad sto lidí. Roušky jsou dále povinné také ve zdravotnických a sociálních zařízeních včetně agentur domácí péče. V Pražských tramvajích a autobusech MHD už ústa zakrytá mít nemusíte, ale Dopravní podnik hl. m. Prahy doporučuje nosit roušky i nadále s ohledem na vzájemnou ohleduplnost a bezpečí cestujících i řidičů.

Mění se také otevírací doba restaurací, barů a dalších stravovacích zařízení. Ty už mohou být otevřené i mezi 23. a 6. hodinou. Lidé také mohou konzumovat občerstvení například v hledištích kin nebo divadel. Dosud povinné rozestupy jsou nově dobrovolné. Všude by ale provozovatelé měli mít povinně k dispozici dezinfekční prostředky.

Přísná opatření naopak stále platí pro část Moravskoslezského kraje, kde stále roste počet nových případů. Více zde.

AKTUÁLNÍ SITUACI V ČR MŮŽETE SLEDOVAT ZDE.


K 17. 5. skončil v ČR nouzový stav. 

Úřední hodiny ÚMČ Praha 6 pro veřejnost se vrátily do normálu. Nadále ale platí povinnost mít ústa a nos překrytá rouškou a dodržovat předepsané 2 metry odstup při přímém kontaktu osob v místech bez bariér. U vstupu jsou k dispozici také stále dezinfekční prostředky. Pokud není vaše přítomnost v budově nezbytně nutná, dál raději využijte písemný, elektronický či telefonický kontakt. Bližší kontaktní údaje naleznete na www.praha6.cz

Detašované pracoviště pro výdej parkovacích oprávnění (ZPS) v Uralské ulici funguje také již v normálním režimu – viz Parkovací zóny.

V případě zájmu o dovoz roušky nebo dezinfekce (určené na dezinfekci rukou) nás prosím kontaktujte na tel. 220 189 151 a  220 189 152.

Pohřby i kremace jsou po celou dobu vládních restrikcí povoleny. Pro více informací se můžete obrátit na matriku MČ Prahy 6, odbor Vnitřních věcí městské části Praha 6 na čísle  220 189 750, na linku 1212 nebo příslušný pohřební ústav.

Seznam postupného uvolňování vládních restrikcí včetně harmonogramu jednotlivých činností, naleznete zde.

 

 
 
 

Další informace:© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/covid ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz