Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› detail/podstránka

Koronavirus

Aktuální opatření (kompletní přehleD ZDE)

VLÁDA OD 5. 10. 2020 ZNOVU VYHLÁSILA NOUZOVÝ STAV! PLATIT BUDE NOVĚ DO 12. PROSINCE – CELÉ ZNĚNÍ ZDE.

NOVĚ!

 

 

Veřejná shromáždění (max. do 100 účastníků) se mohou konat pouze venku. Výjimku ze zákazu volného pohybu osob mají studenti zdravotnických škol cestující na zkoušky nebo za studiem. 

Stále platí ZÁKAZ NOČNÍHO VYCHÁZENÍ, v době mezi 23:00 až 4:59 hod (do 12. 11.). Výjimku mají lidé cestující do zaměstnání či kvůli neodkladným záležitostem (např. ochrana života), případně pokud je pohyb venku zároveň výkonem povolání. Lidé budou moci venčit domácí mazlíčky, ale jen do 500 metrů od domova.

Stát také doporučuje firmám, aby (pokud je to možné) svým zaměstnancům nařídily práci z domova. Více ZDE.

Zakázán je i nadále nedělní prodej (po celý den). Výjimku mají čerpací stanice, lékárny, letiště, železniční stanice či autobusová nádraží a nově také farmářské trhy, stánky i obchody prodávající pietní zboží (např. věnce či svíčky) a provozovny na zpracování kamene. Mohou být otevřené i v neděli mezi 5:00 a 23:00 hod. Vláda také zakázala prodej v tržnicích a na tržištích, ale s výjimkami. Více ZDE.

MČ Praha 6 v této souvislosti žádá občany, aby na Farmářských trzích dodržovali rozestupy a nosili roušky. Děkujeme.


Od čtvrtka 22. 10. (od 6:00 do 12. prosince) vláda zpřísnila koronavirová opatření. Zakázán je VOLNÝ POHYB LIDÍ a SHROMAŽĎOVÁNÍ. Více, včetně výjimek, ZDE.

Dále dochází k uzavření prodejen a provozoven. Restaurace, hospody a bary zůstávají mimo provoz. Více, včetně výjimek, ZDE.

Co se týče pohřbů – pro více informací se můžete obrátit na matriku MČ Prahy 6, odbor Vnitřních věcí městské části Praha 6 na čísle  220 189 750, na linku 1212 nebo příslušný pohřební ústav.


Od středy 21. 10. je povinné nosit roušku i venku (v obcích a městech), pokud budou lidé u sebe blíže než 2 metry, a v autech (mimo členy jedné rodiny). Výjimku mají rodiny nebo sportující lidé.


Další opatření platná od 14. října (do 12. 12.):

 

 


Od 9. a 12. 10. dále platí zákaz všech kulturních akcí (týká se divadel, kin, muzeí, galerií a dalších kulturních objektů). Platí taktéž uzavření bazénů, fitness center či posiloven a zoologických zahrad.


Od čtvrtka 10. 9. 2020 je na základě mimořádného opatření vlády nařízeno povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách budov mimo bydliště či místo ubytování a ve společných prostorách škol a školských zařízení. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy a při hromadných akcích bez ohledu na počet návštěvníků. Povoleny jsou nicméně výjimky – jejich kompletní přehled zde.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webu Ministerstva zdravotnictví ČR.


Další opatření, která se dotýkají oblasti maloobchodu a služeb, sociální a zdravotní oblasti a vězeňské služby, najdete podrobně zde.

AKTUÁLNÍ SITUACI V ČR MŮŽETE SLEDOVAT ZDE.


V návaznosti na nařízení vlády se od pondělí 12. 10. 2020 stanovují úřední hodiny ÚMČ Praha 6 pro veřejnost následovně:

 

PONDĚLÍ        8–13 h

STŘEDA       12–17 h

Detašované pracoviště v ul. Dr. Z. Wintra/Uralská s výkonem agendy zón placeného stání + přestupků je rovněž otevřeno:

PONDĚLÍ        8–13 h

STŘEDA       12–17 h

Informační kanceláře (Bělohorská, Delta, Sneo, Sedlec) jsou uzavřeny. 

V rámci pravidel provozu stanovených nouzovým stavem je nařízeno omezení osobního kontaktu na nezbytně nutnou úroveň.

Prosíme proto občany o upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu. Bližší kontaktní údaje naleznete na www.praha6.cz, k dispozici je vám i bezplatná informační linka  800 800 001.

Děkujeme za pochopení při této mimořádné situaci, že vstupujete do budovy s rouškou a dodržujete předepsané 2 metry odstup při přímém kontaktu osob v místech bez bariér.

Souhrnné informace s časovou osou, které vás provedou anti-covid opatřeními, která v průběhu pandemie přijala Praha 6, najdete ke stažení ve formě prezentace ZDE.

Seznam postupného uvolňování vládních restrikcí včetně harmonogramu jednotlivých činností, naleznete zde.

 

 
 
 

Další informace:© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/covid ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz