Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› detail/podstránka

Koronavirus

Od soboty 27. února platí na území České republiky nový nouzový stav na 30 dnů, tedy do 28. března. Od pondělí 1. března vláda vzhledem k současné epidemické situaci zpřísnila opatření zejména v oblasti volného pohybu, maloobchodu a služeb a ve školství.

Od půlnoci z 24. na 25. února jsou na některých místech povinné respirátory nebo nanoroušky. Jde například o obchody, prostředky hromadné dopravy (MHD), nemocnice, čekárny, úřady nebo zařízení sociálních služeb. Proto i v případě, že se vydáte k nám na ÚMČ Praha 6, mějte prosím respirátor či jiné výše uvedené ochrany dýchacích cest. Možnost nosit na těchto místech 2 chirurgické roušky na sobě skončila dně  1. 3. 2021.

Ministerstvo vnitra připravilo seznam otázek a odpovědí, které by Vám měly pomoci orientovat se ve vládních nařízeních. Naleznete zde také vzory čestného prohlášení, potvrzení formuláře pro cesty mimo okres aj.: ZDE


Aktuální opatření (kompletní přehleD ZDE)

Roušky a respirátory

Školy, školky, dětské skupiny

Obchody a služby

Omezení pohybu v rámci okresu a v Praze:

Omezení pohybu mezi okresy:


Dobrovolné antigenní testování

Kultura

Maloobchod, služby a restaurace

Pohyb venku

Volný čas - Vláda ČR zakázala provoz:


OČKOVÁNÍ

V pátek 15. ledna odstartovala registrace na dobrovolné očkování seniorů nad 80 let proti onemocnění covid-19. Lidé se mohou registrovat na adrese: https://crs.uzis.cz/ nebo na covidové lince 1221. K registraci je nutný mobilní telefon, na který vám přijdou potvrzovací PIN kódy.

Až po úspěšné registraci se můžete přihlásit na konkrétní termín očkování. S registrací i rezervací termínu vám mohou pomoci vaši příbuzní, praktický lékař nebo obce. Městská část Praha 6 proto zřídila informační linku na čísle  420 778 711 281V případě nejasností se tak můžete obrátit na úředníky, kteří vám ochotně pomohou. Linka je v provozu každý všední den od 8 do 16 hodin.

Očkování je dobrovolné a je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

náhled souboru

 


 Stále platí povinnost nosit roušku či jiné zakrytí úst a nosu ve všech vnitřních prostorách budov. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy, v autech (mimo členy jedné rodiny) a všude venku (v obcích a městech), pokud budou lidé u sebe blíže než dva metry. Výjimku mají rodiny nebo sportující lidé.


Úřad městské části Praha 6 stanovil od pondělí 22. 2. 2021 následující úřední hodiny pro veřejnost:

PONDĚLÍ      8–12, 13-18 h

STŘEDA        8–12, 13-18 h

Detašované pracoviště v ul. Dr. Z. Wintra/Uralská s výkonem agendy zón placeného stání + přestupků je rovněž otevřeno:

PONDĚLÍ      8–12, 13-18 h

STŘEDA        8–12, 13-18 h

Informační kanceláře (Bělohorská, Delta, Sneo, Sedlec) jsou uzavřeny.

V rámci pravidel provozu stanovených nouzovým stavem je nařízeno omezení osobního kontaktu na nezbytně nutnou úroveň.

Prosíme proto občany o upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu. Bližší kontaktní údaje naleznete na www.praha6.cz, k dispozici je vám i bezplatná informační linka  800 800 001.

Děkujeme, že vstupujete do budovy s rouškou a dodržujete předepsané dvoumetrové rozestupy při přímém kontaktu osob v místech bez bariér.

Souhrnné informace s časovou osou, které vás provedou anti-covid opatřeními, která v průběhu pandemie přijala Praha 6, najdete ke stažení ve formě prezentace ZDE.

 

Důležité odkazy:

 

 
 
 

Další informace:© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/covid ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz