Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› detail/podstránka

Koronavirus

O půlnoci z 11. na 12. dubna přestal v České republice platit nouzový stav. Vládní opatření tak nyní vláda uplatňuje na základě tzv. pandemického zákona. 

Změny od 1. srpna:


Roušky a respirátory

Stále platí povinnost nosit všude v uzavřených prostorách respirátor nebo nanoroušku, např. v prodejnách, provozovnách, ve veřejné dopravě, motorových vozidlech (pokud nejste členové jedné domácnosti), zdravotnických zařízeních, na mezinárodních letištích a na nástupištích.


Obchody
Otevřené mohou být všechny obchody. Platí pouze omezení počtu zákazníků v prodejně - maximálně jeden na 10 metrů čtverečních. Opět jsou povolené i propagační aktivity v maloobchodu.


Služby
Pro vstup do všech otevřených provozoven a většiny kulturních zařízení je nutný negativní test: buď z certifikovaného odběrového místa, nebo ze zaměstnání. Další možností je ukončené očkování (dva týdny po druhé dávce) nebo nejdéle 180 dní od pozitivního testu. PCR test má platnost týden, antigenní test může být starý maximálně 72 hodin. Aktuálně je možná kapacita na 75 procent (sauny, koupaliště, bazény atp.)


Fitness centra
Není povinná ochrana úst. Platí limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních. Opět jsou otevřené šatny.


Zoologické a botanické zahrady
Mohou mít otevřené vnitřní i venkovní prostory. Platí ale omezením 1 návštěvníka na 10 metrů čtverečních plochy.


Kulturní akce
Na kulturních akcích je opět povoleno konzumovat občerstvení formou bufetu nebo bufetu s obsluhou, a také konzumace v hledišti (například v kinech). Od 26. června může být na venkovních akcích až 5 000 lidí. Jsou možné akce i na stání, na každého diváka musí vyjít čtyři metry čtvereční. Pro vnitřní sály platí maximální návštěva 2 000 diváků, s maximální kapacitou 75 procent. Vnitřní akce jsou i nadále pouze pro sedící diváky.


Muzea, galerie, památky
Pamětihodnosti mají opět otevřeno ve všech krajích. Opět jsou povolené skupinové prohlídky, pro max. deset lidí nebo až 30 lidí s potvrzením. V muzeích a galeriích platí 10 metrů čtverečních na návštěvníka.


Restaurace
Restaurace, hospody, bary, diskotéky, kluby a kavárny mohou mít opět otevřeno od 31. května otevřít kromě zahrádek také vnitřní prostory. U stolu mohou sedět čtyři lidé, pokud nejde o členy jedné domácnosti. Rozestupy mezi jednotlivými stoly musí být minimálně 1,5 metru. Uvnitř nemůže být více lidí, než kolik je míst na sezení. Povinné zůstávají také respirátory (kromě doby konzumace). Povolena je živá hudba, zakázaný je stále tanec.


Hotely
Hotely a ostatní ubytovací zařízení jsou otevřeny. Ubytovat se mohou lidé s očkováním a také ti, kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19 a mají potvrzení od lékaře. Další možností je test ne starší 48 hodin. Testovaní lidé se mohou ubytovat nejdéle na 7 dnů, pokud by si chtěli pobyt prodloužit, musí projít dalším testem.


Sport
Profesionální sport je povolen. Sportovci i realizační týmy ale musí být pravidelně testováni.
Amatérský sport – Veškeré týmové sportovní soutěže jsou pozastaveny. Na venkovní ploše může sportovat až 150 lidí najednou. Uvnitř může být až 75 lidí najednou, otevřené jsou také šatny a sprchy.


Sociální a zdravotnická zařízení
Návštěvy v nemocnicích, v zařízení následné a dlouhodobé péče a v sociálních zařízeních – Lidé se musí prokázat kompletním očkováním (dva týdny po druhé dávce), potvrzením, že mají 180 dnů po nákaze koronavirem, nebo musí předložit platný test. U antigenních testů stále platí, že nesmí být starší 72 hodin, u PCR testů je pak platnost 7 dnů. Po celou dobu návštěvy je nutné mít respirátor (děti mohou mít chirurgickou roušku).


Zahraniční cesty
Mapa cestovatele – Na stránkách ministerstva zahraničí najdete přehled zemí s podmínkami, které musíte před vstupem splnit. Na tomto místě lze zjistit i nutnost povinné karantény či absolvování testu. U každé země se také dozvíte, jestli je v ní nízké, střední, vysoké nebo velmi vysoké riziko nákazy. Více na www.mzv.cz

 

Aktuální opatření (kompletní přehleD ZDE)

Dobrovolné antigenní testování

 

Testovací místo:

Od 15. března je před Obchodním centrem Šestka nové testovací místo na přítomnost viru SARS-CoV-2 v podobě mobilního kontejneru. Testování provádějí pracovníci Českého červeného kříže certifikovaným výrobkem ECO-TEST, který uspěl jako nejspolehlivější antigenní test v rámci pilotní studie ZÚOVA. Testovací místo je pohodlně dostupné autobusovými linkami 191 a 119 a díky rozsáhlému parkovišti také autem. Aby se před odběrným místem netvořily fronty, doporučuje se online objednání předem. Testovací stanice pak stihne odbavit až 6 lidí během 15 minut.

 


OČKOVÁNÍ

V pátek 15. ledna odstartovala registrace na dobrovolné očkování seniorů nad 80 let proti onemocnění covid-19. Lidé se mohou registrovat na adrese: https://crs.uzis.cz/ nebo na covidové lince 1221. K registraci je nutný mobilní telefon, na který vám přijdou potvrzovací PIN kódy.

Až po úspěšné registraci se můžete přihlásit na konkrétní termín očkování. S registrací i rezervací termínu vám mohou pomoci vaši příbuzní, praktický lékař nebo obce. Městská část Praha 6 proto zřídila informační linku na čísle  420 778 711 281V případě nejasností se tak můžete obrátit na úředníky, kteří vám ochotně pomohou. Linka je v provozu každý všední den od 8 do 16 hodin.

Očkování je dobrovolné a je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

Očkování aktuální vývoj

Registrovat k očkování se mohou osoby starší 35 let, všichni zdravotničtí pracovníci, osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19.

Chronicky nemocní se registrují pomocí speciálního kódu od ambulantního speciality či specializovaného pracoviště.

Od 3. května se mohou k očkování registrovat akademičtí pracovníci českých veřejných a soukromých vysokých škol. Dále se od tohoto data mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči


Stále platí povinnost nosit roušku či jiné zakrytí úst a nosu ve všech vnitřních prostorách budov. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy, v autech (mimo členy jedné rodiny) a všude venku (v obcích a městech), pokud budou lidé u sebe blíže než dva metry. Výjimku mají rodiny nebo sportující lidé.


V období od 7.7.2021 do 30.9.2021 budou omezeny úřední hodiny spisovny odboru výstavby (archivu) z důvodu čerpání řádných dovolených, a to takto:

pondělí, středa od 8.00 do 12.00 hod, od 13.00 do 18.00 hod. Poslední klient bude přijat v 17.30 hod.

Termín návštěvy spisovny odboru výstavby lze dohodnout lze dohodnout s pracovníkem spisovny prostřednictvím e-mailu: se zasláním na vědomí na e-mail: nebo telefonicky
na č.  220 189 813.


 

Úřad městské části Praha 6 stanovil od pondělí 12. 4. 2021 následující úřední hodiny pro veřejnost:

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

CZECH POINT, ověřování, agenda osobních dokladů, podatelna, pokladna:

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

ÚTERÝ, ČTVRTEK, PÁTEK  8-12 h

Kancelář zón placeného stání (Detašované pracoviště  Uralská 4)

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

ÚTERÝ, ČTVRTEK, PÁTEK  8-12 h

Informační kanceláře

Bělohorská

PONDĚLÍ A STŘEDA        8–12, 13-18 h

ÚTERÝ, ČTVRTEK, PÁTEK  8-12 h

Informační kanceláře Delta, Sneo a Sedlec jsou uzavřeny.

V rámci pravidel provozu stanovených nouzovým stavem je nařízeno omezení osobního kontaktu na nezbytně nutnou úroveň.

Prosíme proto občany o upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu. Bližší kontaktní údaje naleznete na www.praha6.cz, k dispozici je vám i bezplatná informační linka  800 800 001.

Děkujeme, že vstupujete do budovy s rouškou a dodržujete předepsané dvoumetrové rozestupy při přímém kontaktu osob v místech bez bariér.

Souhrnné informace s časovou osou, které vás provedou anti-covid opatřeními, která v průběhu pandemie přijala Praha 6, najdete ke stažení ve formě prezentace ZDE.

 

Důležité odkazy:

 

 
 
 

Další informace:© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/covid ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz