Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Strategický rozvoj, památková péče a výstavnictví ›› Analýza Petřin ›› detail/podstránka

Analýza petřin

Obytný soubor Petřiny patří k prvním souborům hromadné bytové výstavby, které byly realizovány v Praze po 2. světové válce formou montovaných - panelovýcg typových bytových domů dle Podrobného územního plánu z roku 1959. Ten respektoval většinu dříve přijatých urbanistických zásad, které obsahovaly plány Státní regulační komise vypracované v letech 1922 - 1939.

Rozvojové území Petřiny bylo již v 1. polovině 20. století vymezeno přírodními podmínkami, zejména konfigurací terénu a zástavbou obcí Veleslavín a na severní straně a Liboc na straně západní. Na jihovýchodní straně je pak území vymezeno areálem Břevnovského kláštera a na jihozápadní straně Oborou Hvězda. Na východní straně se stal přirozenou hranicí obytného souboru nevýrrazní terénní zlomzvýrazněný pásem zeleně - Stamicova ulice. Příčný profil této ulice s pásem zeleně uprostřed propojuje souvislé plochy zeleně na severní a jižní straně souboru a odděluje obytný soubor Pteřiny od areálu Vojenské nemocnice ve Střešovicích. 

Dnes se jedná o urbanisticky ucelené a vědomě komponovaný obytný soubor, který využívá výhodné plochy v organismu města, výborného dopravního propojení s centrem i ostatními částmi měst, zejména pak svého jedinečného okolí a nabízí tak pestrou škálu forem vysoce kvalitního obytného prostředí. 

 


 

Přílohy

 ikonka typu souboru application/pdf Analytická studie obytného souboru Petřiny 1. část [ PDF • 5672kB ]

 ikonka typu souboru application/pdf Analytická studie obytného souboru Petřiny 2. část [ PDF • 6304kB ]

 ikonka typu souboru application/pdf Návrh urbanistických zásad Petřiny [ PDF • 3488kB© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/analyza-petriny ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz