Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

ZŠ Červený vrch bez bariér

Nejdůležitější součástí nedávné kompletní rekonstrukce základní školy Červený vrch byla přístavba školního výtahu, určeného tělesně postiženým žákům, kteří školu navštěvují.


náhled souboru
„Naší filozofií je, že tělesně postižené děti by se měli učit ve stejných třídách jako zdravé. Díky úpravám školy můžeme tento názor lépe prosazovat,“ říká ředitelka Matoušová.
„Momentálně máme na škole tři vozíčkáře, nejstarší chlapec je v páté třídě,“ dodala ředitelka.

Děti na invalidním vozíku se nyní pomocí výtahu dostanou nejen do přízemí školy, ale i do odborných učeben v dalších patrech a do tělocvičny, kde je u schodiště instalována zvedací plošina. V každém patře školy je zřízeno bezbariérové sociální zařízení.

Investice, kterou městská část vložila do kompletní rekonstrukce školy, přesáhla čtyřicet milionů korun. Jako první musela být opravena kuchyně, která vloni na jaře skončila provoz v havarijním stavu. S novou kuchyní a jídelnou škola v září uvedla do provozu i nový systémem objednávání obědů – kromě čipů je možné využít i internet. To ocení hlavně rodiče mladších žáků, kterým mohou navolit druh obědu například na týden dopředu, u starších žáků naopak mohou kontrolovat, zda si oběd vyzvedli.

V nové jídelně s ozvučeným podiem předvedli žáci při slavnostním předání školy svá vystoupení.

Při hodinách tělocviku budou žáci od jara sportovat na nově postavené atletické dráze s umělým povrchem. Nahradila starou škvárovou.

Obnovené jsou i zpevněné plochy před budovou školy a družinou. Celý areál je nově oplocen. Do výčtu stavebních prací, které probíhaly i o prázdninách, je třeba zahrnout také výměnu elektroinstalace v budově a instalaci nového topení. Zástupci radnice předpokládají, že do celkově opravené školy by se nyní mělo investovat jen v případě havárie.

V letošním roce chystá městská část podle rozpočtu vstoupit s opravami do základních škol na Hanspaulce nebo Emy Destinnové na nám. Svobody, nových jídelen se dočkají Pod Marjánkou a na Petřinách-jih.

(podle čas. Šestka)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/zs-cerveny-vrch-bez-barier-2005-03-09 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz