Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Zdravá Šestka se dostala do Bruselu

Městská část Praha 6 svým projektem Zdravá Šestka prorazila až do Bruselu. Koncem června tohoto roku dostala totiž od Evropské komise možnost prezentovat své aktivity v oblasti prevence pro děti a mládež přímo na evropské půdě.


náhled souboru
„Pozvání do Bruselu považujeme za velký úspěch a v jistém slova smyslu i jako ocenění naší dlouholeté práce“, uvedla protidrogová koordinátorka Prahy 6 Martina Růthová. „Projekt Zdravá Šestka realizujeme v Praze 6 už od roku 2001. Jedná se o komplexní program zaměřený na podporu zdravého životního stylu u dětí a mládeže a na prevenci rizikového chování, jako např. prevence závislostí, kriminality, šikany, problematika HIV/AIDS a další,“ doplnila Růthová.

Na základě doporučení organizace SES, SEbe -Spolu, která je národním koordinátorem pro aktivity Generálního ředitelství Evropské komise pro spravedlnost, svobodu a bezpečnost, se zástupci za Zdravou Šestku mohli nejen setkat s dalšími odbornými organizacemi působícími v rámci EU v drogové oblasti, ale především se stali prvními z 21 signatářů nového projektu Evropské komise pod názvem „Evropská akce v oblasti drog (European Action on Drugs)“. Za Prahu 6 a vlastně za celou ČR se jako první připojily občanské sdružení Prev-Centrum a Pedagogicko-psychologická poradna pro Prahu 6, které hrají klíčovou roli v projektu Zdravá Šestka.

Program Zdravá Šestka zahrnuje především preventivní programy pro žáky a studenty přímo na jednotlivých školách, péči školních psychologů, poradenské a terapeutické služby, vzdělávání ředitelů a pedagogických pracovníků mateřských, základních a středních škol. Významnou součástí programu jsou také aktivity podporující smysluplné využívání volného času – akce Týden Zdravé Šestky, Ladronkafest (www.ladronkafest.cz), Brána volného času dokořán a Antifetfest (www.antifetfest.cz).Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/zdrava-sestka-se-dostala-do-bruselu-2009-07-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.