Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Zastupitelé Prahy 6 jednali o letišti

Zastupitelé Prahy 6 požadují před jakýmkoliv rozhodnutím o stavbě paralelní dráhy na Letišti Václava Havla další odborné podklady a především stanovisko hlavního města Prahy. Vyvozovat z usnesení zastupitelstva souhlas se stavbou paralelní dráhy a s dalším rozvojem letiště, jak to prezentují některá média, je zavádějící.


náhled souboru

„Zastupitelé MČ Praha 6 po dlouhé diskuzi souhlas se stavbou paralelní dráhy nevyjádřili, navíc si stanovili podmínky jakéhokoliv svého budoucího rozhodnutí – patří mezi ně koordinace se silničním okruhem, napojení železnicí a právně závazné omezení provozu letiště,“ říká k tomu místostarosta Jan Lacina.

Praha 6 požaduje před projednáním stanoviska k územnímu řízení záměru „Paralelní dráha RWY 06R/24L, Letiště Praha/Ruzyně“ po investorovi (resp. státu) vypořádání podmínek MČ Praha 6 z procesu EIA a dále zejména koordinaci záměru s liniovými stavbami státu či HMP (SOKP, železnice, metro), podmiňující investici napojení kolejovou dopravou a právně závazné omezení provozu letiště.

Letiště Václava Havla je jedním z důležitých partnerů městské části a potažmo i hlavního města. Svými potřebami, provozem a v podstatě i možnostmi výrazně ovlivňuje rozvojové možnosti čtvrti v západní části a z hlediska životního prostředí výrazně ovlivňuje život čtvrti ve všech sledovaných oblastech ekologických, ekonomických a společenských disciplín. Městská část Praha 6 vyzývá hlavní město Prahu k vyjádření jasného postoje k předmětné problematice a k aktivní spolupráci na prosazování obecních zásad a požadavků.

Praha 6 po tři desetiletí zaujímá konzistentní postoj k letišti, jeho rozvoji, potřebám i provozu. Chápe skutečnost kontaktu letiště s obydlenými částmi města i snahy provozovatelů o povýšení letiště na zařízení 21. století. Na druhé straně však Praha 6 vždy důsledně hájí potřeby občanů, dohodnuté limity provozu i dopady z nich vyplývající. Od omezení nočního provozu až po např. dočasného zrušení pravidla "use it or lose it". Dohodnuté kompenzace z provozu či jeho porušování obrací MČ P6 do zlepšování životního prostředí souvisejících území, má s letištěm otevřeno několik programů umožňujících např. dětem zahraniční studium apod.

 --- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/zastupitele-prahy-6-jednali-o-letisti-2020-06-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz