Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Zastupitelé odhlasovali finanční pomoc 110 milionů pro Prahu 6

Zastupitelé dnes projednali a schválili finanční rozsah opatření, která mají snížit dopady pandemie COVID-19. Finanční pomoc je rozdělena do dvou záchranných balíčků za 110 milionů korun.


náhled souboru

První balíček má limit 50 milionů korun. Část z něj již byla vydána na nákup ochranných pomůcek a dalšího materiálu (cca 9 milionů korun), dva a půl milionu korun putovalo formou navýšení provozního příspěvku školským zařízením na zajištění dezinfekce prostor, dezinfekční a ochranné prostředky nebo výdaje za potraviny na zajištění stravování dětí rodičů pracujících v záchranných složkách. Okamžitá pomoc 2,5 milionů směřovala do Pečovatelské služby a stejná částka do LDN, mimo jiné třeba na pořízení notebooků a tabletů pro komunikaci hospitalizovaných s blízkými nebo rozvedení wifi po budově. V LDN vznikl finanční deficit výpadkem úhrad zdravotních pojišťoven vzhledem k nutnosti nepřijímat nové pacienty a vytvořit lůžkovou rezervu pro případy karantény.
 
Záchranný balíček I počítá i s poukázkami formou stravenek, které lze použít na nákup potravin, léků, vitamínů a potravinových doplňků pro seniory a děti ze sociálně slabých rodin nebo s příspěvky na letní tábory a letní školičky. Výběr těch, ke kterým pomoc zamíří, bude vycházet z evidence sociálně slabých rodin a osob, se kterými sociální odbor průběžně pracuje a bude schválen radou. Ze zvláštního fondu starosty s rozpočtem 5 milionů korun bude možné řešit individuální pomoc u zvlášť tíživých případů postižených propadem příjmů v době pandemie, tyto případy bude posuzovat pracovní skupina k tomu určená. Fond starosty bude řešit snížení nebo odpuštění nájmu zdravotnickým a sociálním zařízením, neziskovým organizacím, které musely omezit nebo zastavit činnost.

V Záchranném balíčku je zahrnuto i sanování propadu příjmů, které v rozpočtu Prahy 6 způsobí rozhodnutí odložit nájmy provozovatelům nebytových prostor, odpuštění místních poplatků nebo odpuštění poplatků za zóny placeného stání. Praha 6 ale nejdřív hodlá reagovat a navázat na pomoc, kterou poskytne vláda a hlavní město, celkový rozsah pomoci ozřejmí až poté, co budou známé kroky ze strany státu.

Zastupitelé zároveň připravují druhý Záchranný balíček s finančním objemem až 60 milionů korun, který bude navazovat na okamžitou pomoc z prvního balíčku. Podpora by měla směřovat k šestkovým podnikatelům a občanům zasaženým pandemií. Záchranný balíček II bude vypracovaný do poloviny června. O jeho podobě probíhají jednání a zvažují se možnosti podpory, mimo jiné například v podobě voucherů, které by bylo možné uplatnit v místních provozovnách.


DATUM PUBLIKACE: 14.05.2020

PLUS KÓD: 9F2P4C22+5F obrázek mapy

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Dejvice

OBLAST ZAMĚŘENÍ: COVID-19



NEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/zastupitele-odhlasovali-financni-pomoc-110-milionu-pro-prahu-6-2020-05-14 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.