Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Začalo sázení platanů na Evropské

Radnice začala výsadbu 90ti stromů – platanů javorolistých – ve středovém pásu Evropské ulice. Každý vysazený strom ponese symbolicky jméno podle významné osobnosti minulosti či přítomnosti Prahy 6.


náhled souboru

V tomto roce si Městská část Praha 6 připomíná významný mezník – bude to 90 let, kdy bylo rozhodnuto, že se převážná část území, tvořící dnešní Městskou část Praha 6, stane součástí hlavního města. Přesně 4. září roku 1920 podepsal totiž první prezident Československé republiky T.G.Masaryk zákon č. 114/1920, kterým se sedm z deseti katastrálních území dnešní Městské části Praha 6 – Břevnov, Bubeneč, Dejvice, Střešovice, Veleslavín, Vokovice a Liboc – staly součástí hlavního města. Tento den (4. září) proto radnice Prahy 6 vnímá jako den vzniku městské části, která je dnes jednou z nejžádanějších lokalit pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastoupení nejen v hlavním městě, ale i v rámci celé republiky.

"V souvislosti s oslavami tohoto významného data pro městskou část jsme připravili projekt s názvem „Alej – 90 let Prahy 6". Kromě celé řady drobných připomínkových akcí vysadíme devadesát platanů na Evropské ulici," vysvětlil starosta Tomáš Chalupa.

Pro každý vysazený strom hledala radnice jeho symbolické pojmenování. Lidé mohli posílat své návrhy osobnosti, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj městské části nebo dosáhly významných úspěchů ve svém oboru na poli uměleckém, vědeckém či za jiná díla nebo zásluhy mající vztah k naší městské části. "Bylo možné ale posílat i návrhy obyčejných lidí, našich spoluobčanů, kteří v rozhodujícím okamžiku, v situacích, ve kterých jde o záchranu lidského zdraví, života, či jen v souboji o čest a morálku v sobě dokázali nalézt občanskou statečnost a slušnost," dodal Chalupa.

Sešlo se několik set návrhů od občanů a nyní začíná proces závěrečného výběru devadesáti jmen, které budou alej platanů touto neobvyklou formou připomínat.

Videoreportáž TV6 ZDE
Video ZDE

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/zacalo-sazeni-platanu-na-evropske-2010-04-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz