Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Za zážitkovou turistikou se vydejte do Bubenče

Turisté stále častěji vyhledávají jiné zážitky než ty, na které byli léta zvyklí, a proto zážitková turistika prožívá boom i v Praze.


Ekotechnické muzeum, které sídlí v bývalé čistírně odpadních vod v Bubenči v Praze 6, připravuje každoročně různé akce pro milovníky staré techniky, například „Weekend pod parou“, a připravuje i další akce, kde se lidé mohou dozvědět, jak se čistila voda kdysi a jak se čistí dnes.

V budoucnu by navíc mohl zájemce vozit z Bubenče na Císařský ostrov (kde stojí novější čistírna odpadních vod) vláček. Muzeum totiž kvůli tomu hodlá znovu zprovoznit a dostavět malodráhu v Troji, která kdysi sloužila k odvážení zachycených nečistot z kanalizační čistírny v Bubenči na Císařský ostrov.

„Je to dlouhodobý projekt, počítáme, že první část dráhy, která leží na území Ekotechnického muzea, bychom mohli zprovoznit do pěti let,“ říká ing. Jan Palas z Ekotechnického muzea.

Cestující by z vláčku mohli vidět také Hrad, zříceninu Baba, Trojský mlýn i zoologickou zahradu. Pro provoz je už připravena i malá lokomotiva, kterou přes 15 lety on sám zachránil ze šrotu, vyšperkoval a nyní je k vidění v Průmyslovém muzeum Mladějov na Moravě, kde čeká na návrat do Prahy.

Trojská karta
Malodráha v Troji umožní v budoucnu prohlídku té staré, stávající i nové čistírny, která se teprve buduje. Návštěvníci by mohli oba areály vidět v doprovodu průvodce, aniž by vkročili do hygienicky rizikového provozu. Zároveň přitom vznikne ekologicky čisté dopravní spojení v rámci tzv. trojské karty (společný vstup do zoo, botanické zahrady a trojského zámku) mezi lávkou pro pěší na Císařském ostrově a Ekotechnickým muzeem.

Bude zajištěna také návaznost na lodní dopravu v přístavišti zoo a na vlak a autobusovou linku MHD č. 131 u nádraží ČD v Bubenči. Provozování zážitkové turistiky má i ekonomické výhody.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/za-zazitkovou-turistikou-se-vydejte-do-bubence-2007-05-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.