Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

ZLATÝ ERB 2013: Praha 6 má nejlepší elektronickou službu roku

Praha, 12. 3. 2013 - Speciální internetové stránky www.bezbarierova6.cz městské části Praha 6 vyhodnotila odborná porota soutěže o nejlepší webové stránky ZLATÝ ERB 2013 v pražském krajském kole jako "Nejlepší elektronickou službu" roku. Ocenění si převzali v úterý v Rezidenci primátora zástupci radnice v čele s Petrem Ayebouou, radním Prahy 6 pro sociální oblast. Stránky www.bezbarierova6.cz jsou nominovány také na cenu MOSTY, jejíž výsledky vyhlásí Národní rada osob se zdravotním postižením už ve čtvrtek 21. března 2013.


náhled souboru

MÉDIA: Praha 6 vytvořila mapu bezbariérovosti


 

Matky s kočárky, senioři či vozíčkáři narážejí v Praze na spoustu bariér. Když se chystají někam v metropoli cestovat, předem neví, na jaké překážky narazí. Alespoň v Praze 6 jim pomůže mapa bezbariérovosti. Webové stránky www.bezbarierova6.cz přinášejí užitečné informace o míře přístupnosti více než stovky vybraných objektů na území Prahy 6.

 

  • Datum publikace: 11.02.2013

 

Autor: 8.2.2013    prazskypatriot.cz    str. 0   Pražský život

„Žádná jiná pražská městská část zatím takovou mapu bezbariérovosti nemá. Praktický průvodce popisuje přístupnost 115 objektů na území šesté městské části. Obsahuje úřady, školy, zdravotnické instituce, lékaři, pošty, obchody, banky, divadla a památky,“ říká Petr Ayeboua, radní Prahy 6 pro sociální oblast MČ Praha 6.

Bezbarierova6.cz pomáhá lidem s těžkým tělesným postižením, ale i těm, kteří mohou mít pohyblivost sníženu krátkodobě, rodičům s malými dětmi nebo seniorům naplánovat bezbariérovou trasu nebo přístupnost objektů ještě před tím, než vyrazí do terénu.

Nechybí ani tištěný atlas 

„Často chybí detailní informace o přístupnosti veřejných objektů či dopravy bez bariér. Velmi oceňuji, že webové stránky „Šestka bez bariér“ jsou přehledné, intuitivní, ikonky jsou plnohodnotné a na první pohled srozumitelné,“ říká předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

„Věřím, že Praha 6 na webových stránkách bude ještě dále pracovat tak, aby je plně přizpůsobila návštěvníkům se zrakovým postižením. Lze si jen přát, aby obdobné weby měla všechna města,“ dodává.

Už teď je vedle stránek bezbarierova6.cz k dispozici tištěná brožura „Šestka bez bariér“. Tento atlas je možné dostat v tištěné podobě na informačních centrech Městské části Praha 6 a kdokoliv si ho může také stáhnout ze stránek bezbarierova6.cz v PDF dokumentu. 

„Do budoucna chceme, aby stránky byly preciznější a aby si jejich prostřednictvím lidé rychle a jednoduše naplánovali trasu do nejmenších detailů,“ sděluje radní Petr Ayeboua.

 --- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/vitezstvi-praha-6-ma-nejlepsi-elektronickou-sluzbu-roku-2013-03-12 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.