Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Vítězné náměstí je symbolem a místem setkávání v Praze 6

V rámci výstavy „Praha 6 mění tvář“, která se konala v září na Vítězném náměstí v Dejvicích, proběhl také průzkum mezi návštěvníky, který mapoval názory občanů nejen na samotnou výstavu, ale především na život v Praze 6. Anketní dotazník na výstavě vyplnilo a do zpracování bylo zařazeno 302 respondentů.


Závěry ankety:

- Návštěvníky výstavy Praha 6 mění tvář nejvíce zaujal projekt Aqua areálu Petynka, dostavby letiště a dopravní projekty.

- Projekty výstavby Evropské city, rodinných a bytových domů Na Krutci a různé dopravní projekty rozdělují občany na dvě skupiny – objevují se často v otevřených výpovědích ať už jako projekty, které zaujaly, nebo jako projekty, které nezaujaly.

- Typickou stavbou Prahy 6 je jednoznačně Vítězné náměstí.

- Vítězné náměstí je také nejčastějším místem, kde se lidé na Praze 6 setkávají.

- Nejoblíbenějšími místy Prahy 6 jsou její krásné parky – Šárecké údolí, Obora Hvězda a Stromovka.

- Lidé z různých částí Prahy 6 mají v oblibě různá místa. Šárecké údolí mají rádi více obyvatelé Vokovic a Liboce. Do Hvězdy chodí rádi více občané Břevnova, Ruzyně a Bubenče. Stromovka je oblíbená hlavně u obyvatel Bubenče. Na Babu chodí rádi hlavně lidé z Dejvic, o něco více než ostatní starší občané nad 60 let. 

- Podle pětiny návštěvníků výstavy došlo k největšímu zlepšení v oblasti pořádku a čistoty na Praze 6. Dále Pražané nejčastěji oceňují chodníkový program a údržbu a větší množství zeleně.

- Čistotu a pořádek méně než ostatní ocení mládež do 18 let. Podle bydliště ji o něco lépe hodnotí respondenti z Bubenče a Střešovic. Chodníkový program výrazně více než ostatní oceňují nejstarší občané nad 60 let.

- Nejkrásnější stavbou Prahy 6 je Břevnovský areál.

- Nejvíce kritiky od Pražanů sklidily dopravní projekty obchvatu města a rychlodráhy do Kladna, bývalý hotel International, hotel Praha a administrativní centra.

- Podle návštěvníků výstavy Praze 6 nejvíce chybí velké nákupní centrum. Aquapark, bazén nebo koupaliště o něco více postrádají ženy.

- Praha 6 je podle respondentů diplomatická, rezidenční, zelená a studentská. Jako diplomatickou a rezidenční ji více než ostatní vnímají nejstarší občané nad 60 let.

Výsledky zpracovala agentura pro výzkum veřejného mínění SC&C.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/vitezne-namesti-je-symbolem-a-mistem-setkavani-v-praze-6-2004-10-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz