Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Velvyslankyně Belgického království navštívila MČ Praha 6

Starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková přivítala ve středu 12. prosince 2012 ve své pracovně velvyslankyni Belgického království J. E. paní Francoise Gustin. Jednalo se o první vzájemné setkání, paní Gustin zastává funkci velvyslankyně od poloviny roku 2012. Kromě jiného spolu dámy hovořily o možnostech vzájemné spolupráce, které spatřují zejména v kulturní oblasti.


náhled souboru

Během zdvořilostní návštěvy se velvyslankyně Belgie zmínila o zájmu smíšeného pěveckého sboru Lyricanto, který mimo jiné zpíval i pro královskou Lucemburskou rodinu, vystoupit v létě příštího roku v některém kulturním zařízení na Praze 6.

Starostka Marie Kousalíková hovořila o důležitosti partnerské spolupráce mezi jednotlivými městy EU, která zahrnuje výměny studentů, vzájemné poznávací návštěvy, výstavy a prázdninové praxe, kulturní a sportovní události včetně výměn informací týkajících se například ekologie, dopravy, péče o seniory, městskou zeleň a historické památky.

Obě dámy se rozloučily s tím, že se těší na vzájemnou spolupráci zemí, navazování a prohlubování kontaktů.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/velvyslankyne-belgickeho-kralovstvi-navstivila-mc-praha-6-2012-12-13 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz