Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Velký úklid: ulice i chodníky

Duben je v Praze 6 opět ve znamení Velkého jarního úklidu, který je spolu s Podzimním úklidem a celoročním čištěním ulic součástí obecního programu Čistá Šestka. Řidiči si letos budou muset dát velký pozor na parkování, protože úklid vozovek i chodníků v ulicích bude probíhat současně.


náhled souboru

Nepořádku, který se objevil na ulicích a chodnících poté, co roztál sníh, je opravdu mnoho. Na vozovkách jsou zbytky posypového písku, na chodnících je vidět vše, co postupně zapadávalo do sněhových závějí. Radnice proto znovu investuje do úklidu, který zasáhne kompletně všechny ulice a chodníky. „Na jaře TSK pravidelně provádějí komplexní úklid většiny vozovek. Městská část zajistí úklid i těch zbývajících, k tomu se přidá úklid chodníků a přilehlé zeleně,“ vysvětluje radní Jan Holický, který má životní prostředí v Praze 6 na starosti. Na doplnění úklidu radnice vyčlenila čtyři a půl milionu korun.

Komplikace s parkováním mohou mít řidiči v ulicích, kde bývalo zvykem, že se při úklidu vozovky parkuje na chodníku. „Chodník i vozovka se tentokrát uklízí ve stejný den proto, abychom měli kontrolu, že ulice je opravdu čistá. Nechceme tolerovat žádné zbytky nepořádku,“ říká radní Holický. Radnice proto vyzývá řidiče, aby sledovali předem rozmístěné dopravní značení. „Pro majitele aut to sice znamená jistou nepříjemnost, ale jedno nepřeparkované auto dokáže zničit celou práci.“ Auta na zákazu zastavení bude policie nekompromisně odtahovat. Podrobný harmonogram úklidu najdete na těchto stránkách pod odkazem v menu Velký jarní úklid (a také pod odkazem Další informace v této aktualitě) nebo v časopise Šestka (str. 10, 11), stejně tak na www.sestka.cz.  Termíny úklidu zajišťovaného TSK je možné podle data nebo ulice vyhledat i na www.tsk-praha.cz

Po celé Praze 6 byly zároveň rozmístěny velkoobjemové kontejnery (ZDE), označené samolepkou Velký jarní úklid. To těchto kontejnerů mohou lidé odkládat rostlinný i domovní odpad. „Snažíme se, aby lidé mohli využít kontejnery ještě před komplexním čištěním a v uklizených ulicích se potom neobjevovaly hromádky větví a listí shrabaného ze zahrad,“ uvedl Holický.

Úklid ulic bude probíhat do začátku května, plynule na něj naváže pravidelný úklid chodníků, který je rozdělen podle jednotlivých lokalit. V případě jakýchkoliv dotazů mohou lidé kontaktovat své inspektory životního prostředí.

Několik rad pro zdárný průběh jarního úklidu
· sledujte a respektujte dopravní značení
· pro odpad ze zahrad a domovní odpad využijte přistavené kontejnery
· čtěte harmonogram úklidu
· při nejasnostech volejte inspektora životního prostředí

(podle čas. Šestka)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/velky-uklid-ulice-i-chodniky-2005-04-06 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz