Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ve školce na Petynce se bude víc sportovat

Před měsícem otevřela radnice Prahy 6 nízkoenergetickou mateřskou školu pro sto předškoláků ve Velvarské ulici a už na jaře chce začít se stavbou další.


náhled souboru

Mateřinka, která vznikne v areálu koupaliště Petynka, v málo využívané severní části areálu přilehlé k ulici Na Hubálce, pak ve třech odděleních pojme až pětasedmdesát dětí.

Otevřít by se měla přesně rok po Velvarské, tedy v říjnu příštího roku.

Školka za padesát milionů korun bude v mnoha směrech originální: bude totiž zapuštěna do terénu a část venkovního hřiště by se měla ocitnout na střeše se zelení. "Návrhy pocházejí z architektonického studia Znamení čtyř," řekl Bohumil Beránek, vedoucí odboru územního rozvoje.

Oddělení tříd se budou slévat v jeden prostor, odděleny budou pouze tři lehárny v kruhových věžích, do kterých se bude stoupat do patra po schodech.

Sousedství školky s areálem koupaliště vybízí ke směřování školky jako sportovní. "Uvažujeme o tom, že by byla zaměřena na výuku plavání a další sportovní aktivity a na pobyt v přírodě," sdělil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

(s využitím MFD)

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/ve-skolce-na-petynce-se-bude-vic-sportovat-2010-11-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.