Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Vánoce a oslavy Nového roku byly v Praze 6 klidné

Klidné a bez větších problémů byly v Praze 6 vánoční svátky a oslavy přelomu starého a nového roku.


náhled souboru
Podle obvodního ředitele Městské policie v Praze 6 Viktora Richtra se hlídky o svátcích zaměřily hlavně na krádeže v nákupních centrech, městské hromadné dopravě či na vánočních trzích. Kontrolám neušly ale ani například prodejci zábavní pyrotechniky a lidé, kteří jejich výrobky používali na místech, která městská vyhláška nepovoluje.

Během Silvestra strážníci dohlíželi na podnapilé osoby, aby se nezranily nebo neumrzly. Pokud se někdo napil přes míru, čekal jej převoz speciálním vozidlem Městské policie na záchytnou stanici nebo strážníci podle Richtera povolali rychlou záchrannou službu. „Drobné přestupky řešili strážníci během svátků spíše domluvou nebo upozorněním,“ poznamenal Richter.

„Oslavy konce roku a vánoční svátky se obešly v Praze 6, i díky městské policii, bez větších komplikací. Pokud se nějaké potíže objevily, většinou měly souvislost s konzumací alkoholu,“ uvedl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, do jehož kompetence bezpečnost v městské části padá.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/vanoce-a-oslavy-noveho-roku-byly-v-praze-6-klidne-2009-01-09 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.