Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

V Praze 6 zasedne do lavic 860 prvňáčků

Zítra usednou děti v Praze 6 do školních lavic ve třinácti základních školách. Prázdninová rekonstrukce základní školy nám. Svobody zpozdí zahájení školního roku o necelý týden.


náhled souboru

Žáci ZŠ nám Svobody do školy nastoupí 6. září. Školy v Praze 6 tak přivítají letos celkem 860 prvňáčků.

Přechody pohlídají strážníci
Pětatřicet strážníků městské policie v Praze 6 bude i letos v září dohlížet na bezpečnost dětí. V prvních dnech školního roku obsadí 25 přechodů pro chodce u základních škol. „Časový režim dohledu je koordinován s vedením škol a pružně reaguje na aktuální požadavky jejich ředitelů," uvedl ředitel městské policie v Praze 6 Viktor Richter. V dalším týdnu přejde dohled do standardního režimu podle stanovených priorit. Ty jsou určeny podle hustoty provozu u jednotlivých přechodů, případně podle toho, zda v minulosti na těchto přechodech došlo k nehodám.

Své pracovní povinnosti na začátek školního roku mají ale i představitelé samosprávy. Nejen dětem, ale hlavně jejich rodičům je třeba připomenout, že radnice je tu pro ně a na řadu problémů, které je mohou potkat na různých úrovních (výchovná, pedagogická, sociální, bytová aj.) mohou dostat nejen radu, ale často i přímou pomoc. Proto 1. září navštíví starosta Tomáš Chalupa a další představitelé radnice postupně všechny školy na svém území (vyjma ZŠ nám. Svobody vzhledem k rekonstrukci a ZŠ Pod Marjánkou, která nemá 1. třídy).

Program starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy – ZŠ T.G.M. (8:00 hod.), ZŠ Dědina (8:30 hod.)

Zrekonstruovaná ZŠ nám. Interbrigády
Na sklonku prázdnin se podařilo dokončit poslední fázi dvouleté rekonstrukce ZŠ a MŠ náměstí Interbrigády. Dělníky vystřídaly děti, které těší, že jejich škola nemá jen novou fasádu, ale také střechu a kompletně zrekonstruované vnitřní prostory.

Jednotlivé třídy mají, dle inovativního přístupu vedení školy, prosklené dveře, jsou vybaveny nejmodernějšími pylonovými tabulemi a v některých třídách jsou instalovány i tabule interaktivní. Nový bude i výškově stavitelný nábytek. Dříve temné a nevyhovující šatny školy jsou světlé a vybavené barevnými skříňkami, které umožňují kaž dému dítěti mít své věci uzamčené. Již vloni vznikly v rámci rekonstrukce v prostorách bývalé školní družiny dvě třídy nové mateřské školy, která bude moci spolu s ostatními dětmi využívat záviděníhodné zahradní zázemí školy. „Začátek školního roku v novém nás těší o to více, že škola v září oslaví 50 let své existence. Vzhledem k mnohamilionové investici městské části, práci dodavatelů i snaze budoucích uživatelů lze říci, že tato škola obdržela k výročí hodnotný dar," uvedl ředitel školy Petr Karvánek. Podrobnosti o termínu setkání bývalých absolventů školy budou včas uveřejněny na webových stránkách školy i Prahy 6.

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/v-praze-6-zasedne-do-lavic-860-prvnacku-2010-08-31 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz