Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

V Praze 6 vznikla třída pro děti s těžkým postižením

Nová rehabilitační třída pro děti s těžkým mentálním a kombinovaným postižením vznikla v detašovaném pracovišti základní speciální školy Rooseveltova v Alžírské ulici.


náhled souboru
Dětem umožní vzdělávat se podle jejich možností a schopností v moderním prostředí. Škole přibyly také bezbariérové vstupy a nově opravené třídy pro autistické děti. Na rekonstrukci vydal pražský magistrát kolem 24 milionů korun. 

Školu navštěvuje 12 žáků s autismem, k nimž mohlo nyní přibýt šest dětí s mozkovou obrnou a mentálním postižením. Přišly sem z nedalekého stacionáře. Do školy mohou nastoupit okolo sedmého roku a čeká je desetiletá školní docházka. Žáci se v nové rehabilitační třídě učí především komunikovat a postarat se o sebe. Ve třídě mohou sedět, ležet, odpočívat a hrát si. Na vybavení a dekoraci tříd se podíleli spolu s architekty i pedagogové, kteří podle ředitelky školy Evy Klípové dbali na to, aby vše vyhovovalo potřebám handicapovaných dětí. Prostory pro ně také byly přestavěny na bezbariérové.

Pracoviště bylo založeno v roce 1992 z iniciativy rodičů, jejichž děti byly osvobozeny od školní docházky. Nejdříve vznikla třída, kde se učili čtyři žáci s dětským autismem. Nyní zde pracuje osm učitelů a škola může pojmout až 20 dětí. Pro děti s těžkým mentálním a kombinovaným postižením existují v Praze podle Klípové ještě další dvě školy. V Praze 3 se nachází integrační centrum Zahrada a v Praze 9 dětské centrum Paprsek.

(podle ČTK)Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/v-praze-6-vznikla-trida-pro-deti-s-tezkym-postizenim-2007-03-06 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz