Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

V Praze 6 dojde k navýšení počtu městských strážníků

První náměstek primátora hl.m.Prahy Rudolf Blažek a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa dnes společně navštívili jednotky záchranného a bezpečnostního systému hlavního města se sídlem v Praze 6. Oba mají totiž na svých úřadech kromě jiného na starosti i oblast bezpečnosti.


náhled souboru
Nevynechali tak hasičskou stanici na Petřinách, Obvodní ředitelství Policie České republiky a Městské policie. Právě s ředitelem městské policie pro Prahu 6 řešili navýšení počtu strážníků na území městské části.

“Přestože Praha 6 již řadu let patří v objemu páchané trestné činnosti k nejbezpečnějším částem hlavního města Prahy, je zároveň Praha 6 územně největší městskou částí v hlavním městě. A současných 98 strážníků je pro toto území nedostatečným počtem. Proto jsme vyjednávali navýšení počtu letos na 135 strážníků a v příštím roce až na stav 170 strážníků,“ vysvětlil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa smysl jednání.

“V každém případě je potřeba do ulic poslat více policistů a strážníků, stejně tak je nutné zjednodušit úřední postupy. Proto plánujeme v celé Praze rozšířit počet strážníků o tisícovku, celkem na 2700. Nově tak přibudou strážníci před školami a na častých místech nehod,“ řekl náměstek primátora Rudolf Blažek.

“V souvislosti se zvyšujícím se počtem strážníků chceme posílit zaměření na netradiční způsoby výkonu služby, jako je posílení cyklistických hlídek, zvýšení počtu strážníků specialistů-okrskářů, předpokládáme navýšení počtu objektů zabezpečených napojením na poplašný a monitorovací systém nebo zvýšení počtu kamer bezpečnostního kamerového systému,“ doplnil Chalupa.

Území Prahy 6 je dnes rozděleno na 28 okrsků. Byla tak obnovena tradice prvorepublikových okrskářů. Místa, kde opakovaně dochází k pouliční kriminalitě, popř. složité dopravní uzly, jsou trvale monitorovány bezpečnostním kamerovým systémem. Nadále nejčastějšími trestnými činy na území Prahy 6 přetrvávají drobné majetkové delikty a vandalismus. Předcházet těmto činům je možné především aktivní činností strážníků Městské policie a policistů ČR v terénu, jejich účinnou spoluprácí, podpořenou trvalým monitorováním vybraných lokalit městským kamerovým systémem a aktivní prevencí kriminality u rizikových skupin populace.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/v-praze-6-dojde-k-navyseni-poctu-mestskych-strazniku-2007-04-19 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.