Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ustavující zastupitelstvo zvolilo nové vedení Prahy 6

Ustavující zastupitelstvo městské části zvolilo nové vedení. Tři politické subjekty (KLID, ODS a STAN) podepsaly už téměř před měsícem koaliční smlouvu, která jasně popisuje rozdělení kompetencí a zároveň disponují v zastupitelstvu většinou 27 hlasů, úvodní jednání tedy překvapení nepřineslo a zvolilo zástupce dle podepsané smlouvy.


náhled souboru

Personální složení Rady MČ Praha 6 pro volební období 2018-2022

 • starosta ONDŘEJ KOLÁŘ za TOP 09 - KLID, odpovědný za životní prostředí, otevřenou
  radnici, zahraniční vztahy a projekty Šolínova, Šatovka a Poliklinika Pod Marjánkou, IT a právní vztahy;
 • statutární místostarosta JAKUB STÁREK za ODS, odpovědný za územní rozvoj, veřejný prostor a smart city;
 • místostarosta JAN LACINA za STAN, odpovědný za správu majetku, kulturu, sport a volný čas;
 • místostarosta JAROMÍR VACULÍK za TOP 09 - KLID, odpovědný za ekonomiku a finance;
 • místostarosta JIŘÍ LÁLA za ODS odpovědný za oblast dopravy;
 • radní EVA SMUTNÁ za TOP 09 - KLID, odpovědná za strategický rozvoj a památkovou péči;
 • radní MARIÁN HOŠEK za KDU-ČSL - KLID, odpovědný za sociální věci, zdravotnictví a prevenci;
 • radní MARIE KUBÍKOVÁ za ODS odpovědná za oblast školství a čerpání ze souvisejících fondů;
 • radní ZDENĚK HOŘÁNEK za STAN, odpovědný za oblast investic a bezpečnosti.

 „Nastupující koalice tvořená TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN dává velmi silnou naději, že se věci v Praze 6 začnou hýbat tím správným směrem – směrem k realizaci rozpracovaných projektů zejména v oblasti školství, sociální a zdravotní politiky a dopravy. Naštěstí již skončilo ono povolební“ vzduchoprázdno“ a můžeme se dát do práce. Velmi se těším, a to ze dvou důvodů. Zaprvé nové složení rady vypadá mnohem konstruktivněji a za druhé cítím, že tato nová koalice bude mnohem komunikativnější. To všechno by měli zaznamenat zejména občané,“ říká Ondřej Kolář /TOP 09 - KLID/, starosta Prahy 6.

 „Zahajujeme práci v koaličním týmu, který má šanci přesáhnout nejedno volební období. Naše první kroky povedou k tvorbě poctivého programového prohlášení, ve kterém nabídne řadu promyšlených a funkčních řešení pro naší městskou část.“ říká statutární místostarosta Jakub Stárek /ODS/.

 „Chuti do práce máme víc než dost, jen jsme o čtyři roky zkušenější. Jsem si navíc poměrně jistý tím, že se výrazně zlepší spolupráce s hlavním městem, na níž je v řadě ohledů Praha 6 závislá a bez níž se městská část řídí mnohem obtížněji. Ve svých gescích už jsem kontakty navázal, vypadá to velmi nadějně,“ říká místostarosta Jan Lacina /STAN/.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/ustavujici-zastupitelstvo-zvolilo-nove-vedeni-prahy-6-2018-11-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.