Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Týden v Praze v lepším čase

Pro lepší informovanost o událostech v Praze 6 mohou letos občané sledovat pravidelný televizní magazín Týden v Praze, který vysílá metropolitní TV Praha, v lepším čase. Zpravodajství o nejnovějších událostech nebo klíčových momentech v životě šesté městské části, ale i novinky z komunálního světa, mohou diváci sledovat v premiéře každý čtvrtek v 18:45, reprízy jsou pak vysílány v pátek v 10:05 a v sobotu ve 23:30.


náhled souboru
Od roku 2000 připravuje radnice Prahy 6 televizní magazín poskytující užitečný informační servis a informující o aktuálních událostech v Praze 6. Zároveň je tak vytvářen audiovizuální archív.

Až do dubna loňského roku se jednalo o televizní magazín s názvem „Magazín Prahy 6“ vysílaný na Info kanálu v kabelové televizi UPC s měsíční periodicitou a o stopáži 15 minut.

V dubnu roku 2004 se podařilo vytvořit model, na jehož základě se magazín přejmenoval na „Týden v Praze“, stal se týdenníkem s jednou premiérou a dvěmi reprízami, tzn. 12x odvysílaný v jednom měsíci. Radnice Prahy 6 přispívá do tohoto magazínu také svými reportážemi.

Stopáž magazínu se zkrátila na 9 minut a mnohonásobně se znásobila sledovatelnost a dostupnost, protože TV magazín je vysílán již v metropolitní TV Praha (která je nejen kabelovou televizní stanicí, ale zároveň tzv. terestriální (signál je šířen vzduchem a tím dostupná i přes běžnou televizní anténu – lze jej naladit v Praze a okolí a v Hradci Králové).

Programové avízo na magazín „Týden v Praze“ (tak, jak je uváděno na www.prahatv.cz a v médiích):
Chcete vědět více o dění v naší metropoli? Pak si nenechte ujít Týden v Praze! Informace, klíčové momenty, zábava i novinky z komunálního světa, velké i malé události, jež se odehrály v srdci Evropy minulý týden. Publicistický magazín ukazující život v Praze tak, jak ho možná neznáte.

Informace o TV Praha:
TV Praha je rychle se rozvíjející regionální stanice vlastněná TV Prima. Její program je obsažen ve většině novinových programech a týdenících. Její pokrytí přesahuje Prahu a stanice lze naladit i v dalších místech Středočeského kraje a také v Hradci Králové. Pořad „Týden v Praze“ je svým formátem novinkou, je rychlý, věcný, informační a reaguje na poptávku obyvatel Prahy a okolí po konkrétních informacích z jejich regionu.

Sledovanost TV Praha:
TISKOVÁ ZPRÁVA: Výsledky sledovanosti TV PRAHA a TV HRADEC KRÁLOVÉ z 23.04.2004
Čtvrtá vlna výzkumu sledovanosti TV PRAHA a TV HRADEC KRÁLOVÉ proběhla koncem března letošního roku. Výzkum realizovala Gfk Praha, spol. s r.o. Data byla sbírána formou elektronického dotazování metodou CATI. Respondenty byli obyvatelé Prahy a Hradce Králové (12-79 let), kteří mají televizi (1, 096 milionu osob). Jméno stanice TV PRAHA/ TV HK je stále známější, podíl obyvatel Prahy a HK, kteří už znají tuto stanici, se zvýšil na 73,2%. Nejznámější je mezi „náctiletými“ – TV Prahu/HK zná 83,6% lidí ve věku 12-18 let. Z hlediska pohlaví je TVPraha/HK více známá mužům. Nejméně jednou během týdne tuto stanici sleduje 69 tisíc diváků, což je 6,3% obyvatel daného území, každý všední den si ji pustí 20 tisíc diváků, což jsou přibližně 2% (o víkendovém dni 8 tisíc diváků, o průměrném dni 16 tisíc diváků). I nadále platí, že v porovnání s televizními diváky obecně jsou v publiku TV Praha/HK výrazně nadprůměrně zastoupeni diváci se sociálním statusem A+B (nejvyšší třídy) a dále mladí diváci ve věku 12-18 let. Mezi oblíbené a nejčastěji sledované pořady patří i nadále seriály, filmy a zábavné pořady.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/tyden-v-praze-v-lepsim-case-2005-03-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz