Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

TV6 vrací filmový týdeník na plátno

Internetová televize Prahy 6, která vysílá od ledna na svých stránkách www.tv6.cz také verzi pro neslyšící, se tento týden poprvé objeví i na plátně kina.


náhled souboru
V rámci pravidelných filmových středečních večerů v kulturním centru Kaštan v Břevnově budou reportáže TV6 vysílány vždy před filmem.

Jelikož každou první středu v měsíci jde o filmový večer pro neslyšící, budou před filmem odvysílané vybrané reportáže TV6 opatřené titulky.

Dosud na internetu TV6 shlédlo reportáže pro neslyšící 934 diváků. Samotnou TV6 od svého spuštění vidělo celkem 32 284 tisíc diváků.

Promítané filmy v rámci filmových večerů pro neslyšící v Kaštanu jsou opatřeny tzv. rozšířenými titulky, které mají oproti standardním leptaným filmovým titulkům zcela zásadní výhodu. Mohou být přizpůsobeny potřebám celého spektra sluchově postižených — podle výše ztráty sluchu a téměř všech věkových skupin, resp. počínaje druhým stupněm školní docházky; především však těm sluchově postiženým, kteří se nemohli českému jazyku učit přirozenou cestou.

„Rozšířené titulky obsahují vysvětlující komentáře např. k abstraktním výrazům, nabízejí další synonyma, popisy zvuků, hudby, situací mimo obraz apod. Zprostředkují proto mnohem komplexnější představu o ději a všech důležitých souvislostech ve vybraném filmu. Speciální rozšířené titulkování navazuje úzce na metodu globálního čtení a rozvíjí tak gramatické, syntaktické a stylistické složky řeči,“ vysvětluje Iva Emmerová, ředitelka sdružení Camino.

Sdružení Camino realizuje filmová představení pro neslyšící v Kaštanu v rámci programu Pohyblivý klub neslyšícího diváka. Dosud byly promítnuty filmy: Goyovy přízraky, Štěstí, Grandhotel, Tmavomodrý svět, Zapomenuté světlo, Vratné lahve.

Ve středu 5. března od 19 hodin je připraven film Želary.

Video ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/tv6-vraci-filmovy-tydenik-na-platno-2008-03-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.