Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

TV6 mohou nově sledovat i anglicky mluvící diváci

Internetová televize Prahy 6 s názvem TV6 se pyšní několika NEJ! Stala se nejlepší elektronickou službou ČR roku 2008, nabízí vysílání do mobilních telefonů, vysílání pro neslyšící a nyní i vysílání pro anglicky mluvící diváky!


náhled souboru

„Anglické titulky pro reportáže z Prahy 6 nejsou vůbec přepychem. Nejen, že skvěle doplňují naší snahu o lepší jazykové vzdělávání dětí a studentů, ale navíc umožňují sledovat dění v městské části i našim cizojazyčným spoluobčanům. V Praze 6 dnes totiž žije 12 469 cizinců, to je téměř deset procent všech cizinců žijících v Praze. Zároveň zde má sídlo přes šedesát diplomatických misí, které tímto také získávají možnost sledovat dění v místě svého pracoviště i bydliště,“ řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

TV6 přichází jako první obecní internetová televize v České republice s anglickou verzí. Všechny reportáže na TV6 jsou od tohoto týdne pod zvláštním odkazem „English subtitles“ opatřeny anglickými titulky, které se odvíjejí ve spodní části televizního okna. Otitulkováno je veškeré mluvené slovo, tedy jak komentář redaktora, tak synchronní i asynchronní vstupy respondentů.

Dosud vysílané česky otitulkované verze reportáží přinášely svůj užitek nejen pro sluchově postižené diváky, ale i v provozech, kde nelze používat zvuk nebo v případě, že chybí zvuková karta. Radnice nyní česky otitulkované verze využívá v informačních kancelářích a na radnici, kde běží televizní magazín pro občany a právě díky titulkům neobtěžuje zvukem ani návštěvníky informačních center, ani zaměstnance.

Webová televize TV6 přináší každý den novou reportáž a k tomu videa, která jdou přehrávat jednotlivě nebo v týdenních souhrnech. Po skončení aktuálního týdne se reportáže ukládají do archívu, který je rovněž přístupný. Kvalita  rozlišení jednotlivých reportáží je zvolena tak, aby je mohli sledovat pokud možno všichni uživatelé internetu. Přehrávat je lze buď ve Flash nebo Windows media player.

 

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/tv6-mohou-nove-sledovat-i-anglicky-mluvici-divaci-2010-04-06 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.