Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Tu radost jim neuděláme!

„Svoboda není zaručena. Není zaručeno, že někde nevyleze nějaký blbec a někoho zase nezfamfrní, tak jako se to stalo nám,“ říká generálmajor Tomáš Sedláček, který za svobodu bojoval za 2. světové války a po roce 1948 ho komunisté ve vykonstruovaném procesu odsoudili na doživotí.


náhled souboru
Jeho portrét spolu s dalšími žijícími nebo nedávno zesnulými osobnostmi z Prahy 6 je ke zhlédnutí v Písecké bráně na výstavě s názvem „Osudy našich sousedů“, která včera začala.

„Právě proto vznikla tato kolekce rozhovorů s lidmi z Prahy 6, kteří ač velmi rozdílných osudů, mají přeci jen něco společného. Každý z nich si nejenom pamatuje, nejenom se postavil nacistické či komunistické totalitě do cesty, ale především všichni jsou našimi sousedy. Všichni žili zde, v Praze 6. Všichni jsou či byli naší každodenní realitou. Potkat jsme je mohli kdekoliv a mnohokrát, až nyní se jejich osud stává také naším osudem a naší realitou,“ řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Své příspěvky přednesli i další ze spolutvůrců výstavy,  náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů Miroslav Lehký, předseda sdružení nezávislých novinářů Post Bellum Mikuláš Kroupa, primátor hl.města Prahy Pavel Bém a na závěr Jiří Stránský, jehož medailon je také součástí výstavy. „Někdo říká, že měl zásadu Neohnu se! nebo Nekleknu! Naše rodinné heslo bylo: Tu radost jim neuděláme! Nikdy jim nedáme najevo, že nás ponižují," svěřil účastníkům vernisáže Jiří Stránský.

Výstava potrvá až do 8. března. Otevřena bude denně kromě pondělí od 14 do 18 hodin v Písecké bráně v Praze 6.

Video ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370

DATUM PUBLIKACE: 26.02.2008

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Hradčany

OBLAST ZAMĚŘENÍ: Kultura

DALŠÍ INFORMACE: https://www.praha6.cz/aktuality/akce.php?ID=282NEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/tu-radost-jim-neudelame-2008-02-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.