Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Testování ke konci karantény na Kulaťáku

Povinně nařízenou karanténu ukončují praktičtí lékaři testem na protilátky na COVID-19. Lidé mohou využít od 20. 4. nově zřízené místo na Vítězném náměstí v kontejneru, který zajistila MČ Praha 6. Odběry se provádí v pondělí, středu a v pátek od 8.00 do 12.00 hod. Lékaři, kteří mají zájem odeslat pacienta k testování, se mohou obracet na e-mail rapidtestypraha6{zavináč}gmail{tečka}com.

POZOR!  1. a 8. 5. v dny státních svátků se testování neprovádí.


náhled souboru

Testování se provádí na doporučení registrujícího praktického lékaře z ordinací v Praze 6, a to objednávkou emailem nebo SMS zprávou. Cílem je koncentrovat testování na jedno místo a ulevit tak všem lékařským ordinacím na území Prahy 6, které často nemají pro testování vhodné prostory.

Výsledek je znám do 15 minut. Indikujícímu lékaři je oznámen emailem, ten pak v případě negativního výsledku ukončí karanténu. Při pozitivitě bude naopak pacientovi jeho praktickým lékařem vystavena žádanka na test na přítomnost viru z výtěru z krku (PCR).

Test neslouží k rychlé diagnostice onemocnění! Pozitivita protilátek nastupuje nejdříve za 7 dní, často až 12.–14. den infekce (symptomatické či bezpříznakové).

Provoz odběrového místa byl schválen Hygienickou stanicí hl. města Prahy, o víkendu bude uzavřen a umožňuje tak bezrizikové konání farmářských trhů. Městská část zajistila kontejner včetně napojení na vodu a elektřinu, ochranné hygienické pomůcky, nezbytnou výpočetní techniku a toalety. Odbornými garanty odběrů jsou MUDr. Ludmila Bezdíčková a As. MUDr. Cyril Mucha.

DATUM PUBLIKACE: 20.04.2020

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Dejvice

OBLAST ZAMĚŘENÍ: COVID-19NEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/testovani-ke-konci-karanteny-na-kulataku-2020-04-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz