Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Tatran znovu ve finále! Tentokrát o devátý titul!

Semifinálová série mezi týmy Tatran Techtex Střešovice a Bulldogs Brno se za vyrovnaného stavu 2:2 přesunula do Prahy, kde na velikonoční pondělí hostil Tatran v hale Sparty ambiciózní tým brněnských Bulldogs. Hosty přijely podpořit z moravské metropole dvě stovky bouřlivých fanoušků. Početná florbalová veřejnost očekávala senzaci v podobě vypadnutí osminásobného mistra ČR ze Střešovic, a tak to při rozhodujícím pátém utkání semifinále play-off v basketbalové hale Sparty pořádně vřelo.

náhled souboru
Reportáž z rozhodujícího 5. utkání semifinále play-off 1. ligy mužů hraného 28. března v hale Sparty od 20 hodin.

První třetina nabídla hned od začátku hru ve vysokém tempu. Aktivnější Tatran dokázal zúročit aktivní napadání soupeře na jeho polovině ve vedoucí branku, když kapitán domácích Aleš Jakůbek zachytil skákavou rozehrávku hostů a přízemní střelou posunul Tatran do vedení. Za tohoto stavu se hra zklidnila, domácí hrozili ojedinělými útočnými výpady. V 18. minutě byl vyloučen za nedovolené vrážení domácí Deutsch, Brno však přesilovou hru nevyužilo a první třetina tak skončila 1:0 pro Tatran.

Hned v úvodu druhé části srovnali hosté zásluhou Schneidera, který vystihnul směr tatranské rozehrávky a pohotovou střelou do pravé šibenice srovnal na 1:1. To bylo na dlouhou dobu ze strany hostů vše a tempo hry diktoval domácí Tatran. Řadu brankových šancí dokázal přetavit v úspěch ve 28. minutě Hozman a o dvacet sekund později i Fuchs. Tatran si tak vybudoval dvoubrankový náskok, který se nakonec ukázal být rozhodujícím pro postup do vytouženého finále.

Ve třetí třetině Brno vysunulo napadání až na úroveň brankové čáry domácích. Tatran si však s těsnější obranou buldoků dokázal poradit a i nadále předváděl před naplněnou halou atraktivní florbal ve vysokém tempu. Ve 45. minutě Jedlička zachytil výhoz hostujícího brankáře a nekompromisně zavěsil, 4:1. Nová trenérská dvojice Tatranu, Harapát – Skružný, si za tohoto stavu vzala oddechový čas. Hra domácích se po taktických pokynech zklidnila, Tatran držel balónek v útočném pásmu, nepouštěl se do hry nahoru-dolů. Brno nedokázalo najít recept na kompaktní střešovickou obranu, a tak jejich útočné výpady končily již na polovině hřiště. Tatran se v 51. minutě definitivně uklidnil, když po signálu z volného úderu vstřelil pátou branku domácích Freund. Brno již stačilo pouze korigovat Schneiderem, poslední slovo však měl opět Tatran. Postup do finále play-off 1. ligy mužů pečetil v 57. minutě Jedlička po nahrávce Fuchse. Tatran zvítězil v semifinálové sérii nad Bulldogs Brno 3:2.

Tatran Techtex Střešovice – Bulldogs Brno 6 : 2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 5. Jakůbek (as. Hozman), 28. Hozman (as. Jakůbek), 28. Fuchs (as. Kafka), 45. Jedlička, 51. Freund, 57. Jedlička (as. Fuchs) – 21. Schneider, 55. Schneider (as. Kadlec P.) Vyloučení: 2:3 Využití: 0:0 Diváků: 650 platících (1000 celkem)

Pozvánka na finále!!
Zvednou hráči Tatranu pohár pro nejlepší florbalový tým republiky popáté v řadě a podeváté celkově? Napoví již první zápas finále play-off 1. ligy mužů mezi týmy Tatran Techtex Střešovice a FBC Pepino Ostrava.
Ten se hraje 2. dubna od 20 hodin v basketbalové hale Sparty na Letné na speciálním florbalovém povrchu tarkett.