Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Svoz vánočních stromů

Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad, protože tím snižují jejich kapacitu. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad (například na sídlišti), lze stromky volně odložit vedle nich

Pokud ale nemáte popelnici volně přístupnou z ulice (některé činžovní domy a rodinná zástavba), prosíme o odložení vánočního stromku u nejbližšího kontejneru na tříděný odpad.

Lidé by měli stromky vyhazovat nejlépe den před odvozem komunálního odpadu, aby nebyly v ulicích příliš dlouhou dobu. Stromky jsou do vozů na komunální odpad nakládány v běžných svozových dnech a jejich odvoz bude probíhat celý leden a únor 2018.

Konečná zastávka pro vánoční stromky je u specializovaného odběratele, který stromky štěpkuje, a tak následně poslouží např. jako topivo. Znečištěné nebo nedostatečně odstrojené stromky putují společně se směsným odpadem k energetickému využití do ZEVO Malešice. Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, rozhodně nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora.

náhled souboru

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/svoz-vanocnich-stromu-2018-01-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz