Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Studenti ČVUT získali nové koleje

Studenti ČVUT se budou během dubna stěhovat do nových kolejí. Kromě koleje Podolí vznikly také nové, tzv. buňky, na koleji v Dejvicích v Zikově ulici. Nové studentské zázemí se skládá ze dvou nebo tří pokojů, které jsou buď jedno nebo dvoulůžkové. Nechybí ani pokoje pro invalidy s bezbariérovým přístupem.


náhled souboru

Zatímco doposud měli studenti společné sociální zařízení na patře, má nový buňkový systém sociální zařízení v každé buňce. 
„Je nezbytné pokračovat s obdobnými úpravami i na ostatních kolejích ČVUT, zejména na Strahově. Současně se všichni musíme snažit o to, aby nově opravená zařízení sloužila co nejlépe a nejdéle svému účelu a my jsme se nemuseli za ně během krátké doby stydět“, řekl Ing. Zmrzlík, ředitel Správy účelových zařízení ČVUT.  

Studenti získali rekonstrukcí kompletně nové vybavení, jak pokojů, tak i malých kuchyněk nebo nové výtahy. Na nových kolejích byla zateplena fasáda. Rekonstrukce trvala necelé tři měsíce a škola investovala do oprav celkem 70 mil. Kč.

Kvůli rekonstrukci se ale snížila ubytovací kapacita. V Dejvicích jen o čtyři místa z 88 na 84 lůžek, koleje v Podolí mají o 60 lůžek méně, nyní v nich bude bydlet 206 studentů. Celkově ČVUT disponuje 8500 lůžky na kolejích, zájemců o ubytování bývá ale více.

Cena za ubytování na kolejích ČVUT se pohybuje od 16 do 64 korun za lůžko a den podle kvality. Od příštího akademického roku škola ceny zvýší, zatím ale není jasné o kolik, sdělila Jitka Vaculíková ze Správy účelových zařízízení ČVUT. Školy totiž přijdou o příspěvek na ubytování od státu, nově jej dostanou studenti formou stipendia.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/studenti-cvut-ziskali-nove-koleje-2005-04-06 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz