Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Studenti ČVUT porazili v bowlingu vedení rektorátu i Prahy 6

Přátelská pohoda a sportovní duch provázely druhý ročník novoročního bowlingového turnaje Českého vysokého učení technického. Vysokoškoláci byli ve formě a hladce porazili dva týmy, které zastupovaly rektorát ČVUT a Městskou část Praha 6. Poraženým prohra náladu nijak nezkazila.


náhled souboru
"Do hry jsme šli s heslem Furt můžem, ale teď už opravdu nemůžeme. Vysokoškoláci nás porazili na hlavu, jsou prostě mistři," řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Tým dejvické radnice byl podle něj ale o něco lepší než loni. Před rokem byl rektorátem vyřazen už v prvním kole. Letos si reputaci vylepšil. V úvodu klání nad rektorátem zvítězil.

Rektor ČVUT Jiří Witzany letos aktivně barvy vysoké školy neohajoval. Zabránila mu v tom nemoc. Přesto přišel své kolegy alespoň povzbudit. "Zdá se, že moje účast chyběla, protože družstvo rektorátu bylo poměrně brzy vyřazeno. Budeme muset přijmout opatření a zlepšit trénink," řekl Witzany.

Do letošního ročníku se přihlásilo 24 týmů. Motem klání, které se má stát tradicí, je Do Nového roku spolu.

Radnice už několik let úzce spolupracuje s vysokou školou na projektech, které napomáhají jak Praze 6, tak i posluchačům ČVUT. Tato vysoká škola je mimo jiné po letišti Ruzyně druhým největším zaměstnavatelem v šesté městské části.

Bowling se stal v Česku oblíbeným až v několika posledních letech. Hra vychází z původních kuželek, které se běžně hrály v Evropě. Jejich principem je shodit devět kuželek menší koulí bez otvorů na prsty. Na přelomu 19. a 20. století kuželky přivezli němečtí osadníci do Ameriky. Pro Američany byly ale moc složité, tak si přidali jednu kuželku navíc a zvětšili kouli, aby měli hru jednodušší. A tak vznikl bowling.

První bowlingová centra se v Česku objevila až po roce 1989. Masový zájem o tento druh aktivního odpočinku vypukl zhruba před pěti lety. Bowlingová centra jsou stále častěji místem neformálních setkání a podnikových večírků.

(podle ČTK, autor: L. Hanzalová)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/studenti-cvut-porazili-v-bowlingu-vedeni-rektoratu-i-prahy-6-2005-01-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz