Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Stovky lidí přihlížely rozsvícení vánočních stromů

Stovky lidí se v sobotu i v neděli podvečer přišly podívat a odpočítat rozsvícení tří vánočních stromů – v Břevnově, u Písecké brány a v Dejvicích.


náhled souboru
V sobotu večer rozsvícení dvanáctimetrové jedle v Břevnově doprovodil pěvecký sbor ze základní školy Marjánka, u Písecké brány rozsvícení šestimetrové jedle zpestřilo první adventní neděli dětem a rodičům, kteří sem přišli vyrábět adventní věnce a finále obstaral čtrnáctimetrový vánoční strom v Dejvicích, na kterém se po vystoupení souboru Sedmihlásek a odpočítání rozzářilo přes 5000 žárovek. "Rozsvícením vánočních stromů na různých místech chceme ukázat, že Praha 6 nemá pouze jediné centrum. A slavnostním charakterem chceme ukázat symboliku zahájení vánočních oslav,“ tvrdí starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Vánoční program v Praze 6 je letos rozdělen opět do dvou lokalit. Tradičně do vytápěného stanu na Vítězném náměstí v Dejvicích, kde program potrvá až do 19. prosince, a také do Písecké brány. "Tak jako každý rok v tento čas nikdo nevíme, jak vše stihnout, každý z nás by potřeboval nejen 24 hodin, kolik má den, ale nejlépe 36 hodin. Proto pojďme zbývající dny v tomto roce využít k tomu, abychom se zklidnili. Aby svátky, které zanedlouho přijdou byly skutečnými svátky a ne jen probuzením z nějakého stresu či letargie. A popřál bych všem, aby v čase adventu, a na Vánoce obzvlášť, nezapomněli na lidi, kteří jsou sami. Pro které sama vzpomínka je možná víc, nežli když se jim koupí drahý dárek,“ domnívá se starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.
Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/stovky-lidi-prihlizely-rozsviceni-vanocnich-stromu-2008-12-01 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.