Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Starosta prezentoval Prahu 6

Starostce 14. městské části Vídně Penzingu paní Andree Kalchbrennerové a jejím zástupcům dnes na radnici Prahy 6 prezentoval starosta Tomáš Chalupa městskou část Praha 6.


náhled souboru
„Máme velký zájem o spolupráci s Vídní a vídeňským obvodem. Věřím, že naše prezentace ukáže, že i my máme co nabídnout,“ zahájil své vystoupení starosta Chalupa.

Prezentace představila priority šesté městské části – čistotu a pořádek, péči o veřejnou zeleň, bezpečnost, školství a sociální oblast. Starostka Kalchbrennerová se kromě těchto oblastí zajímala také o postavení a samostatnost městské části v rámci hlavního města.
„Ve Vídni právě probíhá proces autonomizace městských částí,“ zdůvodnila svůj zájem.

Starosta Chalupa představil také nový obecní program „Otevřený svět“, který podporuje a financuje zahraniční studijní pobyty žáků a studentů v partnerských městech Prahy 6, vytváření podmínek pro práci pedagogů vyučujících některé předměty v cizím jazyce a pro zahraniční učitele cizích jazyků, účasti škol v mezinárodních projektech, např. Comenius a zajištění materiálně-technických podmínek jazykového vzdělávání.
“V tuto chvíli je němčina u našich žáků, hned po angličtině, druhým nejpoptávanějším jazykem. Je ale pravda, že od loňského roku se na němčinu úspěšně dotahuje i španělština,“ doplnil Chalupa.

Krátce po skončení prezentace se pak zástupci vídeňské městské části šli podívat na některá místa v Praze 6. Nevynechali informační kancelář radnice, Pelléovu vilu a další bubenečské vily, Píseckou bránu, sportovní areál Hanspaulka, Ořechovku, Ladronku a Břevnovský klášter. Praha 6 má v tuto chvíli tři partnerská města: francouzské Drancy, britské Bridgewater a italské Roncegno.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/starosta-prezentoval-prahu-6-2007-11-22 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.