Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Starosta považuje jednání s ministrem obrany za úspěšné

Ministr obrany České republiky Karel Kühnl a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa se dnes na uzavřeném jednání dohodli na spolupráci při několika společných projektech ministerstva obrany a městské části.


náhled souboru
Témat, která společně ministr Kühnl a starosta Chalupa probírali, bylo celkem devět. Některá byla v obecné rovině, např. otázky bytů nebo technického stavu objektů v majetku ministerstva obrany. Probíraly se ale i konkrétní témata, především plánovaný dopravní obchvat Vítězného náměstí a prodej pozemků na Petynce pro zřízení provizorního parkoviště pro návštěvníky koupaliště a rezidenty.

„Nejen v případě obchvatu, ale i tak v případě rekonstrukce armádního areálu v ulici Generála Píky jde o stamiliónové investice a o časový horizont zhruba příštích pěti let. Obchvat je pro Prahu 6 velmi důležitý, protože umožní, aby veškerá doprava, která dnes jede Evropskou ulicí, projíždí Vítězným náměstím a pokračuje ulicí Svatovítská na plánovaný vnitřní městský okruh, by šla zcela mimo zástavbu Vítězného náměstí. Tam denně stanicí metra Dejvická projde 127 tisíc lidí a Dejvická je nejvytíženější koncovou stanicí v celé Praze“, řekl starosta Tomáš Chalupa. Ministr Kühnl potvrdil, že záměry ministerstva obrany v budoucnu nebudou v kolizi se záměry městské části.

Ministr přislíbil pomoc i v případě koupě pozemků před koupalištěm Petynka. Městská část zde zamýšlí vybudovat parkoviště pro návštěvníky areálu. Proto už v roce 2004 Praha 6 podepsala smlouvu s ministerstvem obrany, že koupí tyto pozemky za více než 25 mil. korun. „Bohužel dosud ministerstvo financí nebylo schopno za pět měsíců učinit potřebné kroky k tomu, abychom mohli odeslat dohodnutou částku do státního rozpočtu. Peníze máme stále zablokované a jsme schopni je odeslat okamžitě“, sdělil starosta Chalupa a dodal: „Přístup ministerstva financí, který považuji za žalostný, dělá vlastně problémy i ministerstvu obrany, které má dnes potíže se správou těchto pozemků. Navíc je celá situace v okolí Petynky velmi urgentní, protože zde již začaly přípravné práce pro výstavbu křižovatky Malovanka a ubývají parkovací místa k stání pro návštěvníky aquaparku a rezidenty.“
„Dohodli jsme se starostou, že než se celá situace dořeší na ministerstvu financí, vytvoříme model, kdy Praha 6 bude moci pozemek alespoň využívat formou výpůjčky nebo pronájmu“, řekl ministr Kühnl a slíbil, že zítra bude o této otázce jednat s ministrem financí.

„Starostu Chalupu jsem požádal o dnešní setkání proto, že ministerstvo obrany je největším vlastníkem v zastoupení státu nemovitostí na území Prahy 6 a řada těchto nemovitostí se ocitá ve vývojové fázi. Ať už se jedná o nemovitosti, které se pro armádu stávají nadbytečnými a budou tudíž prodávány nebo se jedná o nemovitosti perspektivní, které budou spojeny s dalším rozvojem a investicemi“, řekl na tiskové konferenci, která následovala po jednání, ministr obrany Karel Kühnl.

Kromě společných projektů hovořili ministr se starostou i o problematice bytů, které ministerstvo obrany v Praze 6 vlastní. „Naše strategické rozhodnutí je tyto byty předat do vlastnictví obcí. Kategorii služebních bytů zcela rušíme, protože od doby, co vojáci dostávají příplatek na bydlení, považuji služební byty za zbytečné“ sdělil ministr Kühnl.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/starosta-povazuje-jednani-s-ministrem-obrany-za-uspesne-2005-06-07 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz