Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Stanovisko k aktuální situaci při výstavbě tunelu Blanka

Dnes ráno zasedl krizový štáb Prahy 6, který řešil situaci kolem propadu půdy při stavbě tunelu Blanka.


  1. Dnes v ranních hodinách proběhla porada vedení radnice a zástupců Integrovaného záchranného systému na území Prahy 6 ( Policie ČR, Hasičský záchranný sbor HMP  a  Městské policie) se zástupci stavby Městského okruhu, resp. jeho části na území Prahy 6.
  2. Zástupce stavby informoval o proběhlé situaci a návrhu dalšího postupu prací na stavbě Městského okruhu po včerejší noční události, jejímž důsledkem byl propad terénu do prostoru severního tunelu MO v lokalitě mezi ulicí Na Brusnici a Prašným mostem. Propad je v místech, kde se nevyskytuje žádná obytná ani jiná budova a nedochází k ohrožení komunikací. Na základě této skutečnosti byla zastavena stavba, příčiny nehody vyšetřuje Báňský úřad. K dokončení obou komunikačních tunelů zbývá cca 75, resp.100 m a trasa je vedena územím bez jakékoli zástavby a přístupu veřejnosti.
  3. Na základě uvedených skutečností vedení radnice konstatuje, že stavbu Městského okruhu považuje i nadále za klíčovou stavbu pro řešení dopravy na městské části, nicméně nelze připustit v souvislosti s její výstavbou ohrožení životů ani majetku.
  4. Považujeme za správné, že došlo k zastavení důlní činnosti do doby vyšetření příčin nehody a konstatujeme, že hlavní autoritou pro stanovení dalšího postupu je a  musí být Báňský úřad, od kterého očekáváme, že stanoví takový postup, že již k dalším nehodám nebude docházet.
  5. Věříme, že dojde k velmi rychlému vyšetření příčin včerejší nehody a vyvození konkrétní zodpovědnosti. S výsledky vyšetřování bude následně seznámena veřejnost.
  6. Věříme, že i přes včerejší nehodu se brzy nalezne takové řešení, které na jednu stranu eliminuje rizika a na druhou stranu umožní dokončení stavby, která je klíčová pro další rozvoj dopravní infrastruktury na území Městské části Praha 6.

Mgr. Tomáš Chalupa

starosta Praha 6--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/stanovisko-k-aktualni-situaci-pri-vystavbe-tunelu-blanka-2010-07-07 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz