Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Soutěž na podobu školky a bytových domů v Ruzyni má vítěze

Plánovaná výstavba bytových domů a mateřské školy na obecních pozemcích v Rakovnické ulici v katastru Ruzyně v Praze 6 má svou předběžnou podobu. Rada městské části schválila výsledky architektonické soutěže a ocenila její účastníky.


náhled souboru

Vítězem soutěže se stal návrh architektů Martina Němce a Petra Dvořáka z ateliéru A.D.N.S. architekti. Radní se ztotožnili s rozhodnutím odborné poroty, která ocenila urbanistické řešení respektující charakter a měřítko okolní zástavby. „Návrh citlivě navazuje na stávající zástavbu a zachovává od ní dostatečný odstup. Bytové domy s nájemními byty mají optimální skladbu a velikost, návrh také rozšiřuje veřejné prostranství Rakovnické ulice o předpolí navržených objektů,“ komentuje vítězný návrh místostarosta pro územní rozvoj Jakub Stárek. Porota ocenila individuální řešení jednotlivých domů. Kladně hodnotila také vytvoření venkovních soukromých prostor pro většinu bytových jednotek.

Sousedící dvoutřídní mateřská školka je navržena jako jednopodlažní se zelenou střechou. „Školka vhodně doplňuje strukturu zástavby a umožňuje snadnou změnu využití na multifunkční prostor,“ vyzdvihuje Stárek pozitiva, mezi něž patří vytvoření vnitřního atria a napojení školky přímo na zahradu. Vítězný návrh také respektuje ekonomické požadavky zadavatele. Z energetického hlediska je návrh hodnocený jako neutrální. Náklady na projekt i výstavbu nesměly podle zadání soutěže překročit 120 milionů korun.

 Výstavbou mateřské školy v Ruzyni městská část zvýší kapacity v lokalitě o padesát míst. Bytové domy mají sloužit k rozšíření nabídky nájemních malometrážních bytů. „Rádi bychom vyšli vstříc lidem, kteří vyrůstali na šestce, v dospělosti opouštějí byty či domy rodičů, chtěli by v naší městské části zůstat a nemají peníze pro koupi vlastní nemovitosti. Nově postavené malometrážní byty jim umožní zůstat a zároveň si třeba šetřit na vlastní bydlení,“ dodal místostarosta Stárek.

 V soutěži dle pravidel České komory architektů se sešlo celkem osm návrhů. Městská část finančně odměnila první tři soutěžní návrhy a udělila jednu zvláštní odměnu. Následovat bude jednací řízení bez uveřejnění s autory vítězného návrhu.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/soutez-na-podobu-skolky-a-bytovych-domu-v-ruzyni-ma-viteze-2021-11-09 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.