Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Sněhová pohotovost Prahy 6

S přívalem sněhu zahájila intenzivní úklidové práce tzv. sněhová pohotovost Prahy 6. Městská část se tak stará o schůdnost chodníků v lokalitách, kde údržbu negarantuje jejich vlastník, tedy hlavní město Praha.


náhled souboru
Sněhová pohotovost Prahy 6 konkrétně působí na Hanspaulce, Babě, Ořechovce, Dědině a dále v Sedlci a v části Dejvic a Střešovic (mapa s přesným vyznačením ulic v příloze). Městská část zde na vlastní náklady udržuje schůdnost komunikací pro pěší, které jsou v majetku hlavního města.

Údržbu všech ostatních chodníků na území Prahy 6 má dlouhodobě na starosti Technická správa komunikací, kterou za tímto účelem zřizuje právě hlavní město Praha. Městská část rovněž nezajišťuje sjízdnost vozovek, jejich údržba je plně v kompetenci majetkového správce komunikací.

Pro letošní zimní sezonu má městská část Praha 6 v rámci sněhové pohotovosti k dispozici přibližně 120 brigádníků. V posledních dnech, jež přinesly v Praze poměrně bohatou sněhovou nadílku, nemají o práci nouzi. Brigádníci nastupují do práce nejpozději v 6:30, aby stihli zajistit schůdnost jednotlivých chodníků ještě v dopoledních hodinách. Vedle manuálního odklízení sněhu Praha 6 využívá i strojovou údržbu, ať už prostřednictvím vlastní společnosti SNEO nebo vysoutěžených externích dodavatelů.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/snehova-pohotovost-prahy-6-2021-02-11 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz