Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Slavnostní shromáždění u Písecké brány se stalo tradicí

87. výročí vzniku Československa si představitelé radnice Prahy 6, obce legionářské, svazu bojovníků za svobodu a další vzácní hosté připomněli slavnostním shromážděním v prostorách Písecké brány. Předcházelo tomu ranní položení věnce u vokovické Lípy svobody.


náhled souboru
Slavnostní projevy u Písecké brány několika stovkám přítomných občanům postupně přednesli místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová, primátor hl.m.Prahy Pavel Bém, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, čestný předseda Čs. obce legionářské genpor. Tomáš Sedláček a předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková.

Písecká brána, která je vzhledem ke své historii předurčena k podobným slavnostním ceremoniálům, se již stala tradičním místem, kde je každoročně připomínán význam 28. října pro Českou republiku a její občany. 

Brána, situovaná do půvabného místa Hradčan v blízkosti letohrádku Belveder, pochází z roku 1721 a byla postavena architektem Giovannim Battistou Alliprandim podle návrhu Františka Vogota.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/slavnostni-shromazdeni-u-pisecke-brany-se-stalo-tradici-2005-10-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.