Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Senioři z Prahy 6 pomáhají jižní Moravě

Bezmála 40 tisíc korun vybrali na pomoc jižní Moravě, kterou postihlo ničivé tornádo, klienti a zaměstnanci center sociálních služeb v Praze 6.


náhled souboru

Senioři a personál z domů s pečovatelskou službou v Praze 6 cíleně podpořili S-Centrum Hodonín, které je v důsledku přírodní katastrofy neobyvatelné a jeho 141 klientů bylo rozmístěno v okolních zařízeních v rámci Jihomoravského kraje. V areálu centra současně probíhají intenzivní práce na úklidu a likvidaci škod po řádění tornáda. Z DPS Šlejnická tak míří do Hodonína dar ve výši 13 900 korun, klienti DPS Liboc přispěli částkou 5 950 korun. 

„Jsem pyšná na naše klienty a také na své kolegy, a to z obou našich zařízení, že se podařilo shromáždit tak obdivuhodnou sumu. Pro všechny v domově seniorů v Hodoníně je to nesmírně těžká situace, jakou si jen obtížně dokážeme představit. Věřím proto, že náš finanční příspěvek pomůže tomu, aby se úspěšně podařilo odstranit všechny škody a všichni obyvatelé a zaměstnanci hodonínského domova se mohli co možná nejdříve vrátit k režimu, na jaký jsou zvyklí,“ říká Lucie Trnková, ředitelka Pečovatelské služby Prahy 6.  

Dobrovolnou sbírku mezi sebou zorganizovali také zaměstnanci Léčebny dlouhodobě nemocných Prahy 6, kteří vybrali 17 700 korun. Částku pošlou na speciální účet, který za účelem pomoci tornádem postižené jižní Moravě zřídila nezisková organizace Člověk v tísni. „Potvrdilo se, že zde máme úžasný kolektiv s velkým sociálním cítěním. Díky tomu jsme poměrně rychle mezi sebou vybrali finanční prostředky, které nyní posíláme na jižní Moravu. Děkuji všem svým kolegům za projevenou solidaritu a obyvatelům obcí, které zasáhlo tornádo, přeji hodně síly, aby tuto složitou situaci dokázali překonat,“ říká Marta Želízková, ředitelka LDN Prahy 6.

Nejde o jedinou pomoc ze strany Prahy 6, která se přírodní katastrofou zasažené jižní Moravě dostala. Již dříve městská část schválila a odeslala dar ve výši dvou milionů korun určený čtyřem nejpostiženějším obcím – Hruškám, Moravské Nové Vsi, Lužicím a Mikulčicím. 

Fotogalerie ZDE--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/seniori-z-prahy-6-pomahaji-jizni-morave-2021-07-22 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz