Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Sedmnácté posvícení u Břevnovského kláštera

Základem každého posvícení je jídlo a pití. K břevnovskému posvícení proto neodmyslitelně patří stánky s pečenými husami a kachnami, knedlíkem, zelím a husími játry v husím sádle nebo s grilovaným býkem, pečenou šunkou.


náhled souboru

Všude proudem teklo sudové víno i letošní burčák. U rybníka opět byla staročeská vesnička s programem. Mezi různými řemesly byly k vidění stánky s tkalcovským stavem, kovář či foukač skla. Hned vedle vesničky bylo pro děti připraveno několik dílniček. V sobotu i neděli vždy chvilku po sedmé hodině večerní Břevnov prozářil ohňostroj. A jako na každém správném posvícení nechyběly ani kolotoče a střelnice s perníkovými srdci.

Letošní 17. břevnovské posvícení uspořádal uplynulý víkend ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 Spolek břevnovských živnostníků.

Další informace na www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
mob.  602 316 908
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/sedmnacte-posviceni-u-brevnovskeho-klastera-2010-10-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.